Wellness

Kvalitnímu pitnému režimu můžete jít naproti

Sbírání lístečků

Voda ovlivňuje nejen naše zdraví, ale také chuť a vzhled pokrmů a nápojů z ní připravených. Voda z vodovodu je sice pitná, ale obsahuje látky, jako je chlór, který má neblahý vliv na chuť a zápach. Častým problémem je také tvrdost vody, která způsobuje vznik vodního kamene a postupné poškození spotřebičů. Speciální filtrační systémy vám pomohou se těchto problémů zbavit. Poradíme vám, jak postupovat při filtraci vody v domácích podmínkách.

Chcete mít kdykoliv po ruce čistou pitnou vodu se svěží chutí? Pak jsou pro vás optimálním řešením vodní filtry BRITA. V porovnání s konzumací balené vody má tento systém úpravy pitné vody pozitivní vliv nejen na kvalitu vašeho pitného režimu, ale také na životní prostředí a váš domácí rozpočet. Navíc ochrání vaše nádobí a spotřebiče před usazováním vodního kamene. 

Filtrační konvice BRITA obsahují filtrační patrony Maxtra s patentovanou směsí pryskyřicového měniče iontů a aktivního uhlí. Uhlí absorbuje chlor, pesticidy a organické nečistoty, zlepšuje chuť a odstraňuje zákal. Obsahuje také inhibitor, který zamezuje tvorbě a šíření bakterií. Pryskyřice redukuje vodní kámen a snižuje množství těžkých kovů, jako je měď či olovo.

Filtrační konvice BRITA a filtrační patrony Maxtra

Filtrační konvice BRITA a filtrační patrony Maxtra


Celý proces filtrace vody trvá průměrně pouze minutu a skládá se ze čtyř kroků:

  • Intenzivní předfiltrace.
  • Filtrace na iontoměničích – odstranění vodního kamene.
  • Filtrace na aktivním uhlí – redukování chutě a pachu.
  • Intenzivní poslední stupeň filtrace – kde speciální jemný filtr zadržuje směs částic. 


Životnost patrony Maxtra závisí na kvalitě místní vody, jež je na různých místech odlišná. V oblastech s extrémně tvrdou vodou přefiltruje patrona až 100 litrů. Pro zajištění optimálního výkonu je třeba patronu měnit každé čtyři týdny. Konvice BRITA je vybavena indikátorem životnosti patrony, který vám případnou výměnou připomene.
 

 

Komerční prezentace
Foto: iStock;  Vasekuchyne.cz
16. 12. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků