Krása

Liposukce nebo jen lipolýza?

Sbírání lístečků

Dokonalou postavou se může pochlubit málokdo. Trápí vás větší břicho, stehna nebo zadek? Pokud máte problém zbavit se těchto problémových partií cvičením, možná přivítáte řešení v podobě nové ultrazvukové liposukce, která skutečně funguje.

Bezbolestnou liposukci dnes nabízí každý druhý kosmetický salon. Natěšené klientky zaplatí drahé procedury a ve finále pak zjistí, že se vůbec žádný zázrak nekoná a faldíků se nezbavily. Není divu. Jde totiž o pouhou lipolýzu, tedy rozrušení tukových buněk, které se však z těla samy o sobě nevyloučí. Rozbité tukové buňky se totiž musí spálit při procesech látkové výměny. Aby byly výsledky skutečně efektní, je zapotřebí provést operativní ultrazvukovou liposukci, která vás tukových buněk v dané partii zbaví úplně.


Skutečná ultrazvuková liposukce

Jedná se o operační techniku odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob. Rozrušená tkáň se při ní odsává pomocí kanyly malého průměru, která je napojena na přístroj vyvíjející podtlak. Velkou výhodou tohoto zákroku je pak trvalý efekt jednorázové procedury, protože v dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost. Proto redukce jejich počtu způsobí v dané lokalitě trvalý efekt.

„Rozhodně tak nelze srovnávat lipolýzu s liposukcí a zároveň považovat za pravou liposukci tzv. neinvazivní ultrazvukovou liposukci, kavitační liposukci, či ultrazvukovou liposukci 3. generace. Tyto neinvazivní techniky představují pouhou lipolýzu a na veřejnosti jsou mylně označovány jako ultrazvuková liposukce,“ vysvětluje MUDr. Libor Kment z kliniky Esthé.


Vaser Lipo

Pod tímto názvem se skrývá dosud nejšetrnější a nejúčinnější forma operativní ultrazvukové liposukce, kterou provádí odborníci kliniky Esthé. Lze ji použít na lokality, jako jsou podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka, kotníky. Má velmi dobrý pooperační efekt i při lehkém stupni volnější kůže. Přestože je doba zákroku závislá na velikosti upravované lokality a množství odsávaného tuku, obvykle se během této operace používá u větších lokalit celková anestézie, ale lze ji provádět i v lokální anestézii. Výhodou tohoto zákroku je i kratší doba rekonvalescence.
 

„Jelikož je tuk roztříštěn na emulzi, netvoří se po odsátí pod kůží ďolíčky. Zároveň dochází pouze k minimálnímu porušení kolaterálních tkání (tkání, které nejsou cílené k zásahu), oběhového a nervového systému, tudíž se výkon obejde i bez modřin, otoků a bolesti, jak je u ostatních liposukcí běžné. Většina pacientů se tak obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů,“ upozorňuje plastický chirurg MUDr. Karel Urban z kliniky Esthé.


Tuk je možné recyklovat

Toužíte také po vyhlazení vrásek nebo zvětšení rtů? Při ultrazvukové liposukci se tukové buňky odstraní, ale prakticky nedojde k jejich poškození. Lze je proto okamžitě použít pro modelaci či zvětšení jiné části těla. „Tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, jsou velmi dobře snášeny, alergické reakce se téměř nevyskytují. Zatím jsou tyto výplně velmi drahé, ale díky metodě Vaser lipo by se tato technika měla výrazně zlevnit a zpřístupnit“, dodává MUDr. Libor Kment.


Kolik zaplatíte

Přesnou výši částky, kterou zaplatíte za ultrazvukovou liposukci Vaser Lipo, vám stanoví na míru lékař při vstupní konzultaci. Je závislá na fyzických předpokladech, ale i na vašich přáních a potřebách. Například cena ultrazvukové liposukce břicha vyjde přibližně na 25 tis. Kč.

Více informací najdete na www.esthe-plastika.cz

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
16. 2. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků