Medicína

Omega3 pomůže během pandemie tělu i duši

Sbírání lístečků

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.

Děje se tak po celém světě. Vědci se tak kromě hledání vakcíny, která by byla účinná proti všem novým mutacím COVID-19, a účinné léčby musí zaměřit i na další problém. Psychická kondice je totiž důležitá v rámci prevence onemocnění, což je dávno známý fakt. Určitě si všichni vzpomeneme na pořekadlo prarodičů, že ve zdravém těle je zdravý duch. Pokud chřadne mysl, je jen otázkou času, kdy se to projeví na těle.

Udržet kondici pomůže vhodná strava

Odborníci proto nabádají lidi, aby dodržovali základní hygienická doporučení, vystavovali se zbytečnému riziku a také zlepšili svůj jídelníček. Zdravá a vyvážená strava totiž dodá organizmu potřebné živiny. Pomohou i doplňky stravy v podobě vitaminu D a C. Kromě nich experti doporučují v rámci prevence užívat i omega 3 nenasycené mastné kyseliny.

Omega 3 pro imunitu i psychiku

Naturevia Omega 3 One-a-Day

Naturevia Omega 3 One-a-Day

Jejich význam je opravdu velký. Stimulují imunitní systém a pomáhají tělu se vypořádat se zánětem. Pomohou tak nejen při prevenci, ale v případě onemocnění by měly snížit riziko vážnějšího průběhu choroby. Nové studie poukazují i na to, že mohou zlepšit také naši náladu . To je ale jen zlomek jejich vlivu. Jsou pro nás nepostradatelné a jsou klíčovými prvky v celé řadě procesů. Omega-3 podporují zdraví srdce, mozku i zraku. Byl prokázán také jejich pozitivní účinek na snížení hladiny triglyceridů v krvi či krevního tlaku.

Jenže naše tělo si je neumí samo vyrobit, a proto mu je musíme dodávat. Jejich ideálním zdrojem je doplněk stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day, jehož jeho kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Stačí tedy jen jedna kapsle denně.

Neklesejme na mysli

Je důležité, abychom si v této složité době uchovali duševní a fyzické zdraví. Takže dopřejme si co nejvíce ovoce a zeleniny. Nezapomínejme na vitaminy. Choďme na procházky do přírody a věnujme se činnostem, které nás baví. Nalomenou psychiku má totiž nejeden z nás a čím déle budeme tiše trpět a užírat se, tím složitější a náročnější pak bude návrat do normálu Proto se snažme být optimisté a nacházet radosti i v maličkostech.

Komerční prezentace
Zdroj: Naturevia
Foto: Naturevia
1Zdroj: Jane Pei-Chen Chang, Carmine M. Pariante, Kuan-Pin Su: Omega-3 fatty acids in the psychological and physiological resilience against COVID-19. Více zde.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků