Wellness

Pohyb na každý den: chůze i netradiční cvičení

Sbírání lístečků

Jak začlenit více pohybu do běžného života? Jednoduše – využijte každou, byť sebemenší příležitost k tomu, se hýbat. Vyzkoušejte netradiční způsoby cvičení.

Chůze

Choďte místo jízdy MHD, stůjte místo sezení apod. Jezdíte daleko do práce? Pak třeba vystupte o pár zastávek dřív a zbytek dojděte pěšky. Nebo naopak nastupujte až na další zastávce. Nejezděte autem, pokud na místo toho můžete dojít pěky. Spálíte tak více kalorií.

Choďte v tempu, které hraničí s během. Procházky si nechte na jindy. Nejenže vám chůze nezabere mnoho času, ale ještě k tomu rozhýbete svůj metabolismus.

Co nejvíce choďte do schodů. Chůze do schodů je účinný prostředek, jak dokonale vytvarovat hýždě a stehna. Totéž platí pro eskalátory. Nemáte-li jinou možnost, alespoň si to urychlete a po jezdících schodech choďte.

Nejezděte výtahem. Tedy, pokud zrovna nemusíte do nejvyššího patra mrakodrapu. Ale takové dvě tři patra hravě zvládnete. Že bydlíte až v desátém? Tak zkuste každý týden ujít o jedno patro výše. Uvidíte, jak se vám zlepší kondička.

Netradiční cvičení

Cestujete-li autobusem nebo metrem, stůjte a nesedejte si. Můžete u toho i cvičit. Zkuste třeba 30X vtáhnout břicho, 30x zatáhnout zadek. Při stání můžete posilovat i lýtka. Vypínejte se na špičky, jak nejvíc to jde. Uvidíte, jak tohle drobné cvičení přinese výsledky.

Dávejte si malé pohybové úkoly. Dejte si pravidlo, že například pokaždé, než si půjdete udělat kávu nebo čaj, dáte si předtím deset dřepů.

Domácí práce berte jako malý sportovní trénink. Když budete potřebovat sundat pár věcí z horních polic skříní, neulehčujte si to tím, že vezmete všechno najednou. Naopak, pro každou věc vystupte na židli zvlášť. Skvěle tak procvičíte nohy a hýždě. Uvidíte, že se pak do úklidu vrhnete s mnohem větší vervou.

Čím aktivnější budete vy, tím aktivnější budou vaše děti. (A naopak.) Hrajte si s nimi, sportujte, berte je s sebou na procházky. Snažte se, aby neproseděli celé odpoledne u počítače nebo televize.

Připravila: Eva Čopíková

Zdroj informací: www.anytimefitness.com/ccc/getting-started/18-ways-to-add-more-movement-into-your-day/, www.healthline.com/health/fitness/10-ways-to-move-more
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků