Medicína

Prevence zdraví s Astrotypem

Sbírání lístečků

Každý člověk je vybaven pro svůj život jistými předpoklady. Jsou to předpoklady pro osobní rozvoj, profesní kariéru, vztahy, výchovu dětí, ale také zdraví.

Tyto předpoklady vám detailně popíše váš Astrotyp. Ukáže vám, jaké máte zdravotní dispozice a jak byste se podle nich měly o své zdraví starat. Již téměř všichni vědí, že velká většina nemocí je psychosomatických a tak více či méně souvisejí s psychikou, ve které se odráží způsob žití. Tento poznatek zdůrazňuje účinnost prevence.

Soustřeďte se tedy na prevenci zdraví a už jen tím si ho aktivně posilujete. Astrotyp vám ukáže, které aspekty zdraví mohou u vás být oslabené, kterým orgánům je dobré se více věnovat a které naopak takovou péči nepotřebují.

Budete-li např. z Astrotypu vědět, že vaše játra či žlučník patří mezi oslabenější orgány, pak není nic jednoduššího, než dělat vše tak, abyste je ještě více neoslabily. Tj. nepřehánět nic, co nedělá játrům a žlučníku dobře (mastné, smažené atd.) a naopak dělat vše, co jim práci usnadní (např. pravidelná detoxikace, podpora trávení aperitivem, digestivem, nebo dobrou „plzní“, zahrnout do stravy kyselou chuť atd.).

Stejně tak i „potenciální“ cukrovkář se může té své vyhnout tím, že to nebude s cukry přehánět a bude si svoji dietu hlídat. A pak se nemusí stát, že vám doktor naměří vyšší cukr v krvi.

Srdcař ví, že hrát tenis v poledne na rozpáleném hřišti je pro jeho srdce to samé, jako si najednou zapálit 20 doutníků. To ale neznamená, že nemůžete hrát tenis. Jen si ho zahrajte v podvečer, kdy energie dne nejsou již tak silné a tělo si v jemnějších energiích při sportu spíše příjemně odpočine.

Starat se o své zdraví není žádná věda, je to relativně jednoduché. Stačí vědět, co máte dělat a pak jen tomu přizpůsobit svojí životosprávu. A vůbec nemusí jít o „otravná“ opatření, nebo něco, co vám život bude omezovat. I ten cukrovkář ví, že čas od času ten dortík přeci jen může být. I žlučníkář ví, že řízeček je řízeček, ale vezme si k tomu kyselou okurku, protože ta podporuje činnost jater a žlučníku.

Naučte se tedy starat se o své zdraví. Vaše tělo je primárně nastaveno na to být zdravé. Má v sobě nastaveny všechny samouzdravovací mechanismy. Takže když budete vědět o co a jak se starat, nemoci nemají žádnou možnost vás udolat.

Autor: Jiří Čerňák, www.byu.cz
Foto: iStock
16. 1. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků