Krása

Proč kupovat kosmetiku z lékárny?

Sbírání lístečků

Obyčejný krém na ruce si bez obav kupte třeba v supermarketu, avšak své pleti dopřejte sofistikovanější výběr. Pokud vás trápí určité problémy, jsou vhodným místem pro váš výběr například lékárny.

Tady se totiž přece jen prodávají jiné kosmetické přípravky, které mnohdy ocení ženy s nadměrně suchou, či naopak mastnou pletí, akné, ekzémem a podobně. Ovšem nejen ony, pořídit si tu například hydratační sérum můžete i vy, které žádné potíže nemají.


Proč právě tady?

Nejde jen o samotný nákup kvalitních přípravků, ale i o odborné poradenství. Některé lékárny navíc provozují derma centra, kde vám nabídnou diagnostiku pleti pomocí speciálních přístrojů. Velice rychle tak zjistíte, které přípravky jsou právě pro vaši pleť optimální. Že je nemáte vyzkoušené a jeden nikdy neví? Požádejte o vzorky doporučených přípravků. Je to ta nejlepší cesta, jak si produkt otestovat a nekupovat „zajíce v pytli“.
 

Kdy je málo více

Napoprvé se však doporučuje, abyste přípravek nejprve nanesly v malém množství na místo, kde máte jemnou pokožku, například na linie přechodu tváře a krku (raději však zapomeňte na okolí očí). Začalo vás dané místečko pálit? Pokožka zčervenala? Otekla? Pak vzorek už nepoužívejte a daný přípravek si nekupujte. Nepociťejete žádný problém, pleť zůstala v pořádku? V tom případě je výrobek vhodnou volbou.
 

Dermokosmetika je…

… hypoalergenní, s řadou účinných látek i jejich směsí, které bývají patentované. Přípravky se většinou také testují lékaři i dermatology, mají za sebou řadu zkoušek. Proto se můžete spolehnout, že jsou skutečně vhodně vybrané, aby prospěly vaší pokožce. 

Obáváte se, zda přece jen nejsou výrobky z lékáren příliš drahé? Porovnejte si to samy, obecně nelze paušalizovat; objevíte tu jak finančně velice přívětivé produkty, tak i ty, které více zatíží „vaši kapsu“. Stejně jako i jinde, například v parfumeriích.
 

Otestovat se můžete i doma

Základní diagnózu pleti si samozřejmě můžete provést i doma, když si ráno přitisknete na neomytý obličej ubrousek (večer den předem ho však pečlivě očistěte). Máte ubrousek téměř bez poskvrnky? Pak je vaše pleť suchá. Při promaštění v oblasti čela, nosu a brady jde o smíšený typ a je-li ubrousek mastný téměř po celé ploše, kterou jste se obličeje dotýkaly, jedná se mastnou pleť. Je však třeba připomenout, že tento test je skutečně orientační a v žádném případě nemůže nahradit analýzu diagnostických přístrojů.
 

Připravila: redakce
Foto: archiv
16. 1. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků