Krása

Sebevědomí a podprsenka: jak spolu souvisí?

Sbírání lístečků

Málokterá žena je stoprocentně spokojená se svým tělem, zvláště pak se svými ňadry. Co to avizuje? Pokud nechcete na plastiku, pomožte si bezbolestným a současně elegantním řešením – vhodnou podprsenkou!

Přizpůsobit se trendu dnešní doby a být dokonalé za všech okolností je ideál, nikoliv realita. Proto si přestaňte ubližovat a netrapte se tím, co nemůžete ovlivnit. A víte-li, že sebevědomé zrovna nejste, prozradíme vám – nejste v tom samy!


Se základem sebevědomí se rodíme

Podle Evy Labusové, poradkyně v oblasti rodičovství, výchovy a mezilidských vztahů, se naše sebevědomí rodí v době, kdy ještě nejsme na světě – v osmém měsíci těhotenství ženy. A do doby, než získáme jako malé děti trochu rozum, řešíme vše instinktem. Jsme-li s láskou opečovávané a vychovávané, má naše sebevědomí šanci růst. Ale i naopak. A pak se v dospělosti potýkáme se sebepodceňováním a příliš kritickým postojem k vlastní osobě, což ovlivňuje jak oblast psychickou, tak i tělesnou. Jednou z nejcitlivějších jsou pak ňadra považovaná za symbol ženské krásy.


Hlavu vzhůru!

Přitažlivost zemská je neúprosná, a jak léta běží, pro prsa to platí dvojnásob. Ovšem dnes už i mladé dívky, které mají poněkud vyvinutější hrudník, řeší problém s povislými ňadry. Přitom nevhodnou podprsenkou si můžou ještě více „nadrobit“ a cítit se méně přitažlivě. Navíc čím níže se prsa nacházejí, tím spíše působí opticky větší. Povislá ňadra se rovněž dotýkají kůže a pak se díky potu a vzniklé kožní řase pod prsy nemůžete cítit pohodlně.


Mýtus o prsních svalech

Na pevnost ženských prsů má kromě gravitace a věku největší vliv těhotenství a kojení, dále pak velké výkyvy váhy, málo elastická pokožka, hrbení se, genetické dispozice a rovněž sportování bez používání vhodné podprsenky. Na co se mnohdy zapomíná? Prsní svaly leží přímo pod samotnými prsy, ale ňadra jako taková svaly nemají. Obsahují především tukovou tkáň, z podkoží se pak do prsu „vinou“ vazivové pruhy. „Právě ony dávají poprsí jeho tvar, fixují a stabilizují ho. Nejpočetnější jsou v horní polovině prsu,“ uvádí Dana Jirásková ze společnosti Bra Expert. A dodává, že právě díky ztrátě elasticity těchto vaziv naše poprsí začne klesat. Jinak řečeno – můžete pak cvičit a posilovat prsní svaly do úmoru, avšak na povislost ňader to nebude mít velký vliv.


Bra fitting aneb Odborníci radí

Metoda, která vám pomůže vybrat správnou podprsenku, se jmenuje bra fitting. A než se vydáváte k odborníkům, aby vám poradili přesně na tělo, zamyslete se společně s námi:

  • Volíte správnost velikost? Nezapomeňte že největší váhu nenesou ramínka, jak si mnohdy myslíme, ale obvod. Přesto platí, že čím větší poprsí, tím spíš sáhněte po silnějších ramínkách.
  • Fixujete obvod pevným materiálem? Dnes se prodávají i podprsenky – polokorzetky (longline), u nichž šířka obvodu může být i deset centimetrů.
  • Vybíráte si elastické, avšak současně pevné košíčky? Čím více elastanu spodní prádlo obsahuje, tím rychleji se vytáhne a přestane držet původní tvar.

Text: Marcela
Foto: Bra Expert
5. 10. 2015
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků