Krása

Strava pro pěknou pleť

Sbírání lístečků

Používáte kvalitní kosmetiku a přijde vám, že to nestačí? Abyste měli pěstěnou pleť, úměrně svému věku i zdraví, je třeba ji náležitě „živit“. Víme čím!

Mezi zdravou stravou a pěknou pletí je přímá úměra, tady žádné výmluvy na dědičné dispozice neplatí. Jistě, každý si neseme určité vybavení od svých předků, avšak i to se dá velkou mírou ovlivnit. A totéž platí i pro nejrůznější zdravotní problémy, jež s pokožkou souvisí.


Bez ohledu na věk

Hydratujte rovněž zevnitř, a v létě vypijte pokud možno více vody (i tři litry), optimálně „obyčejné“ kohoutkové. Sladké limonády žízeň stejně nezaženou a obsahují zbytečný cukr, perlivé zase můžou vadit zažívání. Dobrou náhradou vody se jeví meloun, je ho všude plno, tak proč toho nevyužít.

A co ještě? Jezte pravidelně, například pětkrát denně po 2 až 3 hodinách, potraviny střídejte. Obecně je bezvadné, když dbáte na pestrou stravu. Kromě ovoce a zeleniny, jež je aktuálně hojně k dostání v čerstvém stavu, však nezapomeňte ani na bílkoviny v bílém mase nebo ve vejcích. Rovněž se snažte dodržovat určitý spánkový režim (ne nadarmo se říká, že spíme osm hodin pro krásu).


Co platí na akné

Jestliže máte mastnou nebo smíšenou pleť a sem tam se objeví zanícený pupínek, začněte tím, že omezíte příjem cukrů. Podle Blanky Blanka Szabó, odbornice na správné stravování z PestryJidelnicek.cz, právě cukr podporuje množení kvasinek, které se podílejí na vzniku zanícených míst a podkožních boláků. Pozor si dejte i na skryté cukry, najdete je například v bílé rýži či těstovinách. Po všech stránkách zdravější jsou celozrnné produkty.


Prevence pro přecitlivělou pleť

Každá pokožka reaguje na vnitřní a vnější vlivy po svém, avšaka přecitlivělá pleť je na tom hůře. Ať už vás trápí atopický ekzém nebo lupénka, nic nezkazíte, když dočasně vysadíte mléčné výrobky a potraviny obsahující lepek. Vnímají se jako potenciální alergeny a třeba právě ve vašem případě by jejich nulová konzumace mohla být prospěšná. A kdyby ne, určitě svůj organismus nijak nepoškodíte.


Když vás trápí strie

Potřebujete více vitamínu E, který podporuje přirozenou elasticitu pokožky, rovněž vitamín C a z dalších prvků je zásadní zinek (vnímejte ho jako „ranhojiče“). Určitě nešlápnete vedle, když do stravy častěji zařadíte ryby a možná se budete divit – také oleje, ostatně do zeleninových salátů stačí pár kapek. Do salátů ještě přidejte například lněná semínka.


Super svačiny pro zralou pleť

V určitém věku je třeba vhodně vybírat nejen pleťové přípravky, ale také potraviny. Zralé pleti svědčí suroviny bohaté na přírodní antioxidanty, s vysokým obsahem živin. Takové jsou například granátová jablka a avokádo. A když si mezi nimi nedokážete vybrat, připravte si z obou potravin salát.


Připravila: mar
Foto:
7. 10. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků