Krása

Vaše tělo a konec léta: jak napravit škody

Sbírání lístečků

Užívaly jste si v létě sluníčka? Pak si možná právě teď říkáte, že je nejvyšší čas dopřát ozdravnou kůru i vašemu tělu. Abyste měly hebčí a zdravější pokožku, krásnější vlasy, pěstěné ruce…

A protože na toto téma nám také píšete do redakce, vybrali jsme z vašich tipů šikovné rady i pro ostatní čtenářky.


Vyživujte pokožku

Určitě znáte látku zvanou panthenol, která zázračně zregeneruje narušenou pokožku, ovšem hodí se i pro citlivou pleť. Panthenol se osvědčil rovněž Markétě K. z Prahy, která se vždy po létě spoléhá na regenerační kůru: každý den po dobu jednoho měsíce používá tělové mléko a obsahem D-panthenolu a dalších pečujících složek.


Nezapomeňte na obličej

Líbí se vám snědá líčka? Pokud jste si sluníčko užívaly plnými doušky, pak je velmi pravděpodobné, že vaše pleť je sice opálená, avšak vysušená. Jarka D. z Poděbrad sází na domácí pleťovou masku z banánu, broskve, avokáda a papáji. Kousky ovoce bez slupek lze rozmělnit vidličkou nebo rozmixovat, nanést na obličej a po zhruba čtvrt hodině omýt. Potom stejně jako Jarka použijte místo krému olivový olej.


Tipy pro krásné vlasy

Nejen slunce, také chlorovaná voda v bazénech udělá své. Pokud se spoléháte stejně jako Eva D. z Ostravy na přírodní řešení, aplikujte na svou kštici zábal z olivového oleje. Další možnost nabízí i kombinace vaječného žloutku s olejem z pšeničných klíčků. Zábal po přibližně 20 minutách důkladně opláchněte a vlasy nechte přirozeně uschnout.
Erika P. z Českých Budějovic navíc dodává, že její mamince se osvědčilo pravidelné vtírání jablečného octa do vlhkých vlasů – prý to funguje proti šedivění. Zkusíte to také?


Myslíme i na zahrádkářky

Možná i vy stejně jako Hedvika P. z Jihlavy trávíte v létě nejvíce času nikoliv u vody, ale na své milované zahrádce; v tom případě nyní patně řešíte péči o své ruce. Důkladnější regeneraci jim dopřejete prostřednictvím zábalu, který aktuálně používejte alespoň dvakrát týdně. Hedvika si oblíbila slunečnicový olej, ovšem použít můžete například i mandlový. Olej smíchejte s medem, naneste na ruce, oblékněte si bavlněné rukavice a alespoň hodinu relaxujte, třeba u televize. Po omytí ruce natřete hodně mastným přípravkem a dokoukejte svůj oblíbený program.
 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
1. 9. 2020

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků