zapomenuté heslo

Co je to kalorický deficit a jak ho vypočítat?

Co je to kalorický deficit a jak ho vypočítat?
„Výpočet kalorického deficitu je pro hubnutí zásadní,“ zní fráze, kterou najdete téměř v každém článku o hubnutí. Každému však není jasné, co je kalorický deficit, jinak známý jako záporný zůstatek.

Co je to kalorický deficit?

Kalorický (energetický) deficit není nic jiného než spotřeba méně energie ve srovnání s celkovou potřebou. Jinými slovy - jedná se o rovnováhu kalorií mezi celkovými potřebami těla (vyplývajícími ze základních životních funkcí, trávením a denní aktivitou) a kalorickým příjmem.


Jak vypočítat svůj kalorický deficit?

Jak vypočítat kalorický deficit? Chcete-li zjistit, zda máte kalorický deficit, musíte vypočítat, kolik kalorií spálíte během dne nebo jaký je průměrný počet spálených kalorií za týden. Na pomoc přicházejí hodinky, které sledují denní aktivitu a často i její intenzitu (hodinky s monitorem srdečního tepu) a ukazují celkový počet spálených kalorií. Kalorický deficit spočítáte i pomocí různých vzorců.


Pro odhad CPM nejprve musíte vypočítat bazální metabolickou rychlost (PPM) a poté ji vynásobit příslušným činitelem aktivity. PPM je nejnižší úroveň energetických přeměn probíhajících v lidském těle. Energie z PPM se používá k udržení základních životních procesů, jako je dýchání, krevní oběh a práce srdce.


Dodané kalorie

Jídlo nám dodává energii (kalorie) ve formě bílkovin (4 kcal / g), sacharidů (4 kcal / g) a tuků (9 kcal / g). Do tohoto seznamu lze také přidat ethylalkohol (7 kcal / g). Tyto přísady jsou tráveny, což zabírá určitou energii, a říkáme tomu Thermal Food Effect. Je to 5 - 15% dodané energie a liší se podle složení stravy. K hubnutí vám tedy pomohou nejen zdravé recepty.


Lidé často dělí produkty na nezdravé tuky a potraviny na hubnutí. Je snazší zhubnout konzumací nízkokalorických a středně chutných produktů, ale vysoce kalorické kombinace potravin lze zahrnout do stravy s energetickým deficitem a není to tak, že by se každý koláč se smetanou automaticky ukládal do tuku.


Komerční prezentace
Foto: Pexels
19. 1. 2021hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jelen
JELEN - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook