Wellness

Zdraví stočené do spirály

Sbírání lístečků

Věděli jste, že bájné zlato Aztéků nebylo jediným pokladem této civilizace? Pro jejich život měla mnohem větší cenu zelenomodrá sladkovodní mikrořasa spirulina s unikátním výživovým profilem. Aztékové ji pěstovali ve zvláštních plovoucích zahradách a pak ji ve velkém konzumovali. A nenápadná spirálka zásobovala jejich tělo vitaminy, minerály a živinami. Mnozí se dnes domnívají, že právě díky spirulině měli Aztékové sílu, energii a dobrou zdravotní kondici k vybudování impozantního impéria s oslnivými městy, chrámy a pyramidami.

Vědecké studie prokazují, že jedinečné rostlinné fytonutrienty spiruliny podporují správné fungování imunitního systému a zlepšují celkový zdravotní stav organismu. Jsou také skvělou prevencí civilizačních chorob, zejména cukrovky a nemocí srdce a celého kardiovaskulárního systému.


Dejte se po zimě „do kupy“!

Tablety Spirulina Pura nabízejí unikátní výživu, posílení a ochranu organismu. „Jsou bohaté na rostlinné bílkoviny, betakaroten, železo, na vitamin B12, který je stále důležitější pro naše nervy, na esenciální a také vzácné mastné kyseliny. Kromě toho na celý sortiment vitaminů, minerálů a živin, bez kterých nemůžeme hovořit o plném zdraví a dobré energii,“

Spirulina působí protivirově, je účinným protizánětlivým a antibakteriálním prostředkem, takže pomáhá urychlit hojení kožních poranění a skvěle působí při žaludečních vředech
a gastritidě. Příznivě ovlivňuje trávení, podporuje detoxikaci krve, jater a ledvin, přispívá ke zlepšení krvetvorby, je nejúčinnějším přírodním prostředkem k hubnutí, dodává energii a přispívá k duševní pohodě.


Pro boj s kilogramy!

„Kdo chce budovat figuru, kdo se trápí nějakou dietou, komu schází energie, na koho ´něco leze´ a necítí se zrovna fit, ať sáhne po přírodních tabletách Spirulina Pura,“ radí Dvořák. Čistě přírodní tablety jsou vhodné k celoročnímu užívání a lze je doporučit každému, kdo dává přednost přírodním produktům před umělými přípravky.


Spirulina speciálně pro …

Vedle toho, že má spirulina vynikající nutriční hodnoty, je i lehce stravitelná a vstřebatelná. Hodí se rozhodně pro každého, kdo je na štíru se správnou životosprávou. Vhodná je i pro vegetariány, vegany a makrobiotiky. Velmi prospívá lidem se sníženou imunitou, lidem, kteří se pohybují v neekologickém prostředí, lidem, kteří kouří a pijí alkohol. „Doporučuje se dětem v období aktivního růstu a vývinu, sportovcům, lidem s fyzicky či psychicky náročným povoláním, starší populaci pro zachování zdravých mozkových funkcí,“ uvádí odborný poradce.

Spirulinu užívají jako podpůrný doplněk léčby diabetici, kterým pomáhá udržovat stálou hladinu krevní glukózy. Příznivý vliv má řasa i při léčbě šedého zákalu, zánětu slinivky, vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Vhodná je pro onkologické pacienty, které posiluje a navíc má vliv na obnovu buněk zasažených radiací.

Vsaďte na kvalitu!

Zelenomodrá mikrořasa spirulina patří k nejstarším organismům na Zemi. V současné době se ale pěstuje, protože čtyři známé druhy spiruliny rostou divoce už jen v několika alkalických jezerech na světě. A právě podmínky pěstování a zpracování spiruliny jsou velmi důležité pro její kvalitu a účinnost.

 

Připravila: Zuzana
Foto: archiv
12.11. 2021

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků