zapomenuté heslo

Síla medicinálních hub

Síla medicinálních hub
Zatímco v ČR chodíme na houby, abychom si z nich mohli udělat smaženici, čerstvou houbovou omáčku nebo polévku, v Asii se už dlouhá léta používají pro léčebné účely. Samozřejmě ne podhříbky, babky a růžovky, jde o speciální medicinální houby.

Jako medicinální houby v Asii uznávají přes 270 druhů hub, každá z nich má účinky na něco trochu jiného. K léčbě různých neduhů je využívali už naši předkové a studie z posledních desetiletí jen potvrzují, že nějaké účinky na zdraví určitě mají. Není tedy divu, že se rozšiřují i do Evropy a Ameriky. Seženete je ve formě tablet nebo sušené, které lze přidávat do potravy. A o jaké je největší zájem? Pojďme se podívat na dvě světově známé medicinální houby, o nichž můžete slyšet nejčastěji.


Reishi (Ganderma lucidum)

Reishi je jednou z nejoblíbenějších medicinálních hub a podobně jako níže popsaná cordyceps i ona podporuje imunitu. Má zásadní význam pro optimální funkci jater a působí také proti únavě. V Číně na to proběhla studie, jíž se účastnily téměř dvě stovky sportovců. Když jim byl podáván ženšen a reishi, lépe se jim spalo a byli méně unavení. A jelikož únava vládne dnešnímu světu, není divu, že je po reishi taková poptávka.


Cordyceps (Cordyceps sinensis)

Také cordyceps má vliv na únavu a sportovní výkony, v roce 1993 kvůli němu čínský tým běžkyň čelil obrovskému skandálu - díky cordycepsu se totiž běžkyním dařilo.
Kdybyste tuto houbu viděli v jejím přirozeném prostředí, asi byste se dost vyděsili. Roste totiž na živých tělech určitých druhů larev, nakonec do larvy proniká, zabíjí ji a mumifikuje. Její účinky na lidské tělo ale stojí za to. Podle všeho pomáhá vyrovnat se se stresem, navíc zlepšuje kapacitu plic. Sportovci proto často užívají reishi v kombinaci s cordycepsem.


I když je pro nás v Evropě možná trochu zvláštní uvažovat o houbách jako o léčivém přípravku, čím dál více lidí se v poslední době obrací k přírodní medicíně. A medicinální houby jsou určitě jednou z vhodných možností.

KP
Foto: iStockhodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

lidoop
LIDOOP - země


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook