Krása

V novém roce aktivně: vyzkoušejte hooping, trampolínu či nordic walking

Sbírání lístečků

Jak se zbavit několika kilogramu navíc a smysluplně se hýbat? Nabízíme vám několik pohybových aktivit, které stojí za to.

Obruče

Cvičení s obručemi se jmenuje hooping. Hodinové cvičení se vyrovná například hodině běhu. „Během hoopingu nezhubnou pouze boky, ale stejnoměrně celé tělo. Je výborný i pro ženy po porodu, protože pozitivně působí na pánevní dno,“ vysvětluje trenérka Kateřina Mikšovská. Navíc s obručí zažijete spoustu legrace, tak jen pozor, abyste opravdu cvičily, a „neodbourávaly“ se smíchem.

Voda

O aqua aerobicku se ví, že prospívá fyzičce. Pomáhá s tvarováním tělesných partií i hubnutí. „Díky odporu vody je totiž toto cvičení intenzivnější, než kdybyste trénovali „na souši“. Navíc nepřetěžuje klouby, páteř ani svaly. A pokud už aqua aerobick znáte a chcete zkusit něco jiného, máte možnost. Co třeba aqua zumba, aqua fitness, aqua kick box, aqua jogging,“ dodává trenérka.

Trampolínka

Možná si ještě vzpomenete, jak jste před lety chodili do sokola, kde se využívaly velké i menší trampolíny. Dnes jsou trampolínky běžně dostupné. „Skákání pod vedením profesionálních trenérů vede k redukci váhy. Cvičení je rychlé, snadno pochopitelné a zábavné. Při skocích rovnoměrně zatížíte všechny svalové skupiny,“ vysvětluje trenérka Kateřina Mikšovská .

Nordic walking

Nejste příliš tělesně zdatné a dlouho jste pravidelně necvičily? Zkuste nordic walking. Nejde o nic jiného než o chůzi s hůlkami. „Díky chůzi se speciálními holemi zapojujete i horní polovinu těla a to má efekt na držení trupu a zpevnění a posílení svalů na rukou, zádech i břichu. Navíc vydáte až o polovinu energie více, než kdybyste chodily jen tak,“ upřesňuje trenérka. Jedna hodina pod vedením profesionála vám stačí k tomu, abyste pochopily, jak správně chodit. Pak už se nenechte ničím a nikým omezovat a vydejte se do přírody.

Kruhový trénink

Obáváte se, že delší cvičení nezvládnete? Ani nemáte moc času? Pak je pro vás jako stvořený takzvaný kruhový trénink. „Zlepšíte si kondici, vytvarujete figuru a také zhubnete. Během půlhodinky vystřídáte řadu strojů a aerobních stanovišť, a protože se nikde dlouho nezdržíte, cvičení vás nemá šanci začít nudit,“ doplňuje trenérka.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Expreska
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků