Krása

5 tipů na cvičení, která vás chytnou

Jak se zbavit několika kilogramu navíc, smysluplně a současně i zdravě se hýbat a ještě s úsměvem na rtech? Nabízíme vám několik pohybových aktivit, které si zamilujete!

Obruče aneb Vlňte se v rytmu

Hubnutí za pomoci obručí je aktuálním hitem hollywoodských hvězd. Říká se mu hooping a ač to nevypadá, hodinové cvičení se vyrovná například hodině běhu. „Během hoopingu nezhubnou pouze boky, ale stejnoměrně celé tělo. Je výborný i pro ženy po porodu, protože pozitivně působí na pánevní dno,“ vysvětluje trenérka Kateřina Mikšovská ze společnosti Expreska. Navíc s obručí zažijete spoustu legrace, tak jen pozor, abyste opravdu cvičily, a „neodbourávaly“ se smíchem.
 

Voda aneb Aqua mnohokrát jinak

O aqua aerobicku se ví, že prospívá fyzičce, pomáhá s tvarováním tělesných partií a také při správně prováděných cvicích zhubnete. Díky odporu vody je totiž toto cvičení mnohonásobně intenzivnější, než kdybyste trénovali „na souši“. Navíc nepřetěžuje klouby, páteř ani svaly. A pokud už aqua aerobick znáte a chcete zkusit něco jiného, máte možnost. Co třeba aqua zumba, aqua fitness, aqua kick box, aqua jogging…


Trampolínka aneb Jen si tak poskočit

Možná si vy nebo vaši rodiče ještě vzpomenou, jak před lety chodili do sokola, kde se využívaly velké i menší trampolíny. Dnes jsou trampolínky běžně dostupné a věřte nebo ne, skákání pod vedením profesionálních trenérů vede k redukci váhy. Cvičení je rychlé, snadno pochopitelné a zábavné. Další plus? Při skocích rovnoměrně zatížíte všechny svalové skupiny, naopak ulevíte kloubům, což uvítají i dámy s nadváhou.


Hůlky aneb Ve dvou se to lépe chodí

Nejste příliš tělesně zdatné a dlouho jste pravidelně necvičily? Zkuste nordic walking. Nejde o nic jiného než o chůzi nejlépe v přírodě s hůlkami. „Díky chůzi se speciálními holemi zapojujete i horní polovinu těla a to má efekt na držení trupu a zpevnění a posílení svalů na rukou, zádech i břichu,“ říká Barbora Bevilagua z Grund Resortu Golf&Ski. Navíc vydáte až o polovinu energie více, než kdybyste chodily jen tak. Jedna hodina pod vedením profesionála vám stačí k tomu, abyste pochopily, jak správně chodit, a pak už se nenechte ničím a nikým omezovat a vydejte se do přírody.


Kruhový trénink aneb I třicet minut stačí

Obáváte se, že delší cvičení nezvládnete? Ani nemáte moc času? Pak je pro vás jako stvořený takzvaný kruhový trénink, s nímž vylepšíte kondici, vytvarujete figuru a také zhubnete. Během půlhodinky vystřídáte řadu strojů a aerobních stanovišť, a protože se nikde dlouho nezdržíte, cvičení vás nemá šanci začít nudit, naopak. Za 30 minut zpevníte tělo a začnete spalovat přebytečné tuky. Další plus? Například kruhový trénink v Expresce pro vás začíná tehdy, až dorazíte – čili zapojit se můžete kdykoliv.

Připravila: Marcela
Foto: archiv firmy Expreska
18. 7. 2016


Diskuze: příspěvků