Wellness

6 zbraní proti jarní únavě

Sbírání lístečků

Už jsme se konečně dočkali teplejšího počasí, ale letos to přece jen trvalo déle, než je obvyklé. Proto není divu, že se mnozí z nás stále potýkají s jarní únavou. Poradíme vám, jak s ní zatočit!

1. Osvěžte se

A to zevně i vnitřně. Zajděte si na plavání nebo si dopřejte hodinu aquaaerobicku (zvládnou ho i ženy, které běžně nesportují nebo mají vyšší váhu). Nezapomeňte ani na pitný režim. Káva sice povzbudí, ale vodu z těla ubírá; proto si spolu s ní dopřejte sklenku obyčejné vody, nebo ji zkuste alespoň dočasně omezit. Prospěje vám právě voda s citrónovou šťávou, zelený čaj nebo domácí ovocná šťáva.


2. Nadopujte se vitamíny

Dopřejte si citrusy, jablka, oloupejte si kiwi… Ještě lepší je však čerstvá, v našich zeměpisných šířkách vypěstovaná zelenina, tak hurá na listové saláty a ředkvičky.


3. Pohybujte se

Baví vás tanec? Tak toho využijte a zajděte si s kamarádkou třeba na hodnu salsy. Cvičení vám rychleji uběhne, navíc hezká hudba povzbudí. Mnohdy ale pomůže i jen obyčejná chůze, vystupte z autobusu nebo tramvaje o něco dříve a projděte se kousek pěšky. A o víkendu zamiřte třeba do lesa.


4. Odpočívejte

Pokud se opravdu za celý den cítíte příliš unaveně, nemá smysl se zbytečně přemáhat. Dopřejte si relax, povinnosti vám stejně neutečou. Hlavní je vaše pohoda a zdraví. Relaxace vás sice hned nenabije energií, avšak tělo se zklidní a odpočine si.
 

Náš tip: Pusťte si lehce meditativní a duši pohladící CD Proměna, které vydala Milli Janatková.


5. Spolehněte se na bylinky

Stává se vám, že jste někdy tak přetažení, až nemůžete v noci usnout? Zkuste bylinky. Například kozlík lékařský obsahuje kyselinu valerovou, která podporuje příchod sladkého spánku.


Náš tip: Směs čtyř účinných bylin na spaní, včetně kozlíku, obsahuje přípravek Swiss Sleepnox Forte.


6. Neseďte doma

Jděte třeba do kina, do divadla, sejděte se s přáteli (venkovní zahrádky lákají k posezení). Nebo vezměte děti a vyrazte s nimi na výlet, ostatně možná jim ho slibujete už delší čas. Když si totiž vymyslíte program, který vás bude bavit, únava se snáz překoná.
 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
16. 4. 2020

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků