Wellness

Ashwagandha: pomáhá bojovat se stresem

Sbírání lístečků

Kromě běžných vitamínových doplňků stravy se do popředí dostávají také suplementy, které bojují s nadměrným stresem či pozitivně ovlivňují funkci mozku. V neposlední řadě se také zvyšuje zájem o produkty, které podporují dlouhověkost

S rostoucí popularitou zdravého životního stylu a velkými nároky, které dnešní doba na člověka má, se různé druhy doplňků stravy stávají běžnou součástí života mnoha lidí. Na to přirozeně reaguje i trh a GymBeam, jakožto jeden z největších fitness e-shopů, nezůstává pozadu. Predikci trendů na rok 2024 včetně výhledu do budoucnosti a jaké suplementy v ní budou mezi zákazníky nejoblíbenější přináší Petr Loskot, specialista na výživu a Food Scientist Technician v GymBeam.

Ashwagandha

Absolutním favoritem posledních dvou let je podle něj jednoznačně ashwagandha. Poptávka po této rostlině a doplňcích stravy, ve kterých se vyskytuje, vzrostla mezi lety 2022 a 2023 dokonce čtyřnásobně. Za poslední rok se prodeje suplementů s ashwagandhou zvýšily o 20 %. A přestože podle Loskota žádný výrazný nárůst už nepřijde, poptávka po rostlině bojující s nadměrným stresem je nadále vysoká. Na GymBeam ji najdete ve formě kapslí a prášku, včetně varianty s patentovanou  formulí KSM-66®. Ta označuje ten nejčistší extrakt s vysokou koncentrací aktivních látek.

FueBrain

Hned v závěsu za ashwagandhou najdeme kategorii tzv. nootropik. Poptávka po těchto doplňcích stravy vzrostla mezi lety 2022 a 2023 více než dvakrát. A za poslední rok zhruba o dalších 25 %. Vyzdvihnout můžeme například komplexní produkt FueBrain, jehož prodeje se z roku 2022 na rok 2023 téměř ztrojnásobily.

Co se týče předpovědi nových trendů, Petr Loskot má jasno: “V letošním roce očekáváme nárůst poptávky po produktech na podporu dlouhověkosti. Už minulý rok jsme proto uvedli na trh náš Anti-aging komplex nebo třeba přírodní extrakt Resveratrol.“ Produkty proti stárnutí mají na GymBeam dokonce svou vlastní kategorii. Svou vlastní značku si pak vysloužily produkty pro hráče e-sportu, které se dlouhodobě těší velké popularitě. A jejich cílová skupina velmi sílí. Toho si je GymBeam vědom, a proto uvedl na trh sub-brand XBEAM, který splňuje právě jejich potřeby. “I v suplementech pro hráče e-sportu vidíme velký potenciál. A proto portfolio XBEAM rozšiřujeme o nové produkty.” uzavírá specialista na výživu Loskot.

Zdroj informací: GymBeam
Zdroj fotografií: GymBeam
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků