Tipy

Avokádový olej

Už jste ochutnali avokádový olej? Na našem trhu se objevila novinka v podobě 100% avokádového oleje Avocadoil.

Už jste ochutnali avokádový olej? Na našem trhu se objevila novinka v podobě 100% avokádového oleje Avocadoil. Jde o čistě přírodní olej bez konzervantů, který se získává studeným lisováním čerstvých avokád. V současnosti je k dostání v supermarketech Billa.


Avokádový olej vyniká delikátní ovocnou chutí a sametovou texturou, kterou doplňuje sytě zelená barva, tolik typická pro samotné avokádo. Olej je velmi jemný, chuť je však přesto koncentrovaná, a tak v porovnání s ostatními oleji stačí k dosažení perfektního výsledku pouze pár kapek. Díky lisování zastudena si avokádový olej Avocadoil zachovává všechny cenné výživové vlastnosti avokáda, mezi něž patří zejména vysoký obsah přírodních antioxidantů (vitaminu E) a nenasycených mastných kyselin, účinných jako prevence kardiovaskulárních chorob. Olej Avocadoil obsahuje také rostlinné steroly a karotenoidy podporující výskyt „dobrého“ cholesterolu a chránící před volnými radikály.


Avocadoil je vhodný pro smažení, vaření, restování, grilování i pečení. Cennou vlastností tohoto výrobku je vysoký bod přepalování, který je v porovnání se všemi dostupnými oleji nejvyšší ze všech. Až do 250°C si tak tento avokádový olej zachovává veškeré důležité živiny a nedochází k jeho přepalování. 250 mililitrů seženete za 229,90 Kč.

 

Připravila: Katka
Foto: archiv firmy
17. 7. 2012