Krása

Domácí masky na obličej: jsou levnější a čerstvé

Sbírání lístečků

Chcete vypadat dobře? Mezi osvědčenou péči o pleť patří také masky. Můžete si je dopřát u kosmetičky, koupit v obchodě anebo vyrobit doma.

Ne každá z nás má čas nebo finance na to, aby si pravidelně užívala ošetřující péči v kosmetickém salonu. Pak se ovšem nabízí využít pleťové masky, které si koupíte. Ale ruku na srdce – mnohdy si ji aplikujeme jednou či dvakrát. A časem výrobek, kterému prošla záruční lhůta, vyhodíme. Co s tím? Dopřávejte si domácí masky, které si připravíte jednorázově; tak budou pokaždé čerstvé.

Použití domácí masky

Pleťové masky jsou jako dobré kamarádky – spolehlivé a vždy po ruce. Nezapomeňte si však vybírat takovou, která odpovídá vašemu typu pleti a aktuálnímu stavu pokožky. Co byste měly dodržovat? Masku nanášejte na dobře očištěnou pleť. I když se nelíčíte, je třeba použít čistící krém nebo lotion, pak ho pečlivě smýt vlažnou vodou a zbytky nečistot odstranit tonikem.

Domácí masky se zpravidla aplikují na 15 až 20 minut na obličej, krk i dekolt a pokud je to jen trochu možné, jděte si na chvíli lehnout a pusťte si relaxační hudbu. Nestíháte? Pak si naneste masku a věnujte se monotónní domácí práci nebo si projeďte maily v počítači.

Proč to nezkusit

Asi každou z vás napadne, že domácí pleťové masky nemohou působit tak účinně jako ty profesionálně vyrobené. Máte pravdu, doma si určitě nepřipravíte to, co vymýšlejí týmy odborníků. Má to však zase jiné výhody – domácí masky můžete aplikovat častěji, navíc víte, jaké produkty používáte. Pokud jste například alergické na některou složku, určitě si ji do masky nebudete přidávat.

Okurková maska

Omytou okurku nakrájejte na plátky, které rozložte na obličej, nebo použijte slupky z okurek. Hutnější variaci získáte, když okurku nastrouháte, jemně vymačkáte přebytečnou vodu a zbytky smícháte se zakysaným produktem nebo tvarohem. Vodu nevylévejte; vklepejte ji do očního okolí.

Drožďová

Kvasnice rozdrobte a smíchejte s vlažnou vodou; na obličej naneste kašičku, která za chvíli ztvrdne.

Jogurtová

Bílý, smetanový jogurt naneste na obličej. Potom ho smývejte tampónkem namočeným v plnotučném vlažném mléce a nakonec opláchněte vodou. Do jogurtu lze přidat i různé ovoce nebo zeleninu, ale raději jen jeden druh.

Tvarohová

Plnotučný tvaroh smíchejte se dvěmi až třemi lžícemi medu.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kosmetička Hana Bednářová
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků