Krása

Báječné domácí masky

Chcete vypadat dobře? Mezi osvědčenou péči o pleť patří také masky. Můžete si je dopřát u kosmetičky, koupit v obchodě anebo samy vyrobit!

Ne každá z nás má čas nebo finance na to, aby si pravidelně užívala ošetřující péči v kosmetickém salonu. Pak se ovšem nabízí využít pleťové masky, které si koupíte. Ale ruku na srdce – mnohdy si ji aplikujeme jednou dvakrát… A časem výrobek, kterému prošla záruční lhůta, vyhodíme. Co s tím? Dopřávejte si domácí masky, které si připravíte jednorázově; tak budou pokaždé čerstvé. 
 

Hýčkejte se

Pleťové masky jsou jako dobré kamarádky – spolehlivé a vždy po ruce. Nezapomeňte si však vybírat takovou, která odpovídá vašemu typu pleti a aktuálnímu stavu pokožky. Co byste měly dodržovat? Masku nanášejte na dobře očištěnou pleť. I když se nelíčíte, je třeba použít čistící krém, mýdlo nebo lotion, pak ho pečlivě smýt vlažnou vodou a zbytky nečistot odstranit tonikem.

Domácí masky se zpravidla aplikují na 15 až 20 minut na obličej, krk i dekolt a pokud je to jen trochu možné, jděte si na chvíli lehnout a pusťte si relaxační hudbu. Nestíháte? Pak si naneste masku a věnujte se monotónní domácí práci nebo si projeďte maily v počítači. Důležité je zbytečně neměnit svou pozici, aby výživné látky měly šanci pronikat do pleti, nikoliv aby domácí „dílko“ odpadlo z obličeje ještě dříve, než začne působit.
 

Proč to nezkusit

Asi každou z vás napadne, že domácí pleťové masky nemohou působit tak účinně jako ty profesionálně vyrobené. Máte pravdu, doma si určitě nepřipravíte to, co vymýšlejí týmy odborníků. Má to však zase jiné výhody – domácí masky můžete aplikovat častěji, navíc víte, jaké produkty používáte. Pokud jste například alergické na některou složku, určitě si ji do masky nebudete přidávat.
 

Vyzkoušejte naše tipy

Okurková maska

Omytou okurku nakrájejte na plátky, které rozložte na obličej, nebo použijte slupky z okurek. Hutnější variaci získáte, když okurku nastrouháte, jemně vymačkáte přebytečnou vodu a zbytky smícháte se zakysaným produktem nebo tvarohem. Vodu nevylévejte; vklepejte ji do očního okolí.
 

Drožďová

Kvasnice rozdrobte a smíchejte s vlažnou vodou; na obličej naneste kašičku, která za chvíli ztvrdne.
 

Jogurtová

Bílý, nejlépe smetanový jogurt naneste na obličej. Potom ho smývejte tampónkem namočeným v plnotučném vlažném mléce a nakonec opláchněte vodou. Do jogurtu lze přidat i různé ovoce nebo zeleninu, ale raději jen jeden druh.
 

Tvarohová

Plnotučný tvaroh smíchejte se dvěmi až třemi lžícemi medu.

Z vaječného bílku

Ušlehejte sníh, do kterého přidáte lžíci citrónové šťávy.


Tip od profíka na babánovou masku s meduňkou

Zkušená kosmetička a konzultantka v oblasti zdravého životní stylu Hanka Bednářová (www.doprejsi.cz) doporučuje vyzkoušet výživnou banánovou masku se zklidňující meduňkou. Jak na to? Rozmixujte jednu třetinu banánu, přidejte 1 lžičku smetany na šlehání a lístky meduňky, které vám zbyly z uvařeného meduňkového čaje. Pokud nemáte vlastní sušenou meduňku, přidejte lístky z čajového sáčku. Masku naneste na obličej a krk, přikryjte gázou a relaxujte (vždyť jste vypily zklidňující čaj). Po 20 minutách smyjte vlažnou vodou a pleť ošetřete vaším oblíbeným krémem.


Připravila: Marcela
Foto: iStock
7. 7. 2020

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků