Krása

Bio kosmetika a její prospěšný vliv na lidské tělo a psychiku

Sbírání lístečků

Biokosmetika je přírodní kosmetika bez chemických látek, proto je vhodná i pro lidi s citlivou pokožkou.

Škodlivé chemikálie v péči o tělo
 

Většina šamponů a přípravků vlasové kosmetiky, které známe z reklamy, je plná chemických látek, jež mohou lidský organismus dráždit, způsobovat kožní a jiné problémy. Nebezpečné jsou takové kosmetické prostředky především pro těhotné ženy, protože mohou mít vliv i na nenarozené dítě. Stačí malý test. Potřebujete si umýt ruce od šmíru, vyčistit neodstranitelnou skvrnu? Použijte šampon na vlasy a uvidíte, jak rychle špína zmizí. Čím to asi bude?


Především jsou to parabeny, konzervační látky, které se vyskytují ve většině kosmetických prostředků, narušují hormonální rovnováhu a jsou podezřelé z toho, že mají vliv na vznik rakoviny prsu. Látky SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) obsažené v tekutých mýdlech, gelech a šamponech, kůži výrazně vysušují a umožňují jiným toxickým látkám proniknout mnohem hlouběji, než by je pustila přirozená ochranná bariéra. Mohli bychom pokračovat dál a dál ve výčtu látek, které se používají při výrobě kosmetiky. U nás v Evropě máme naštěstí přece jen větší kontrolu a spousta z nich je zakázaná (na rozdíl od Ameriky).


Přírodní kosmetika je bezpečná


Spoustě lidí není lhostejné, co jedí, zájem o biopotraviny se zvyšuje již několik let. Podobný zájem se začíná projevovat i směrem k přírodní kosmetice. Při výběru vhodných přípravků je třeba se zaměřit na to, zda tyto výrobky získaly certifikáty jako přírodní kosmetika. Bio kosmetika nesmí obsahovat složky z geneticky modifikovaných surovin, žádné chemické látky, jako je parafín, vazelína a další produkty z ropy. Zakázány jsou rovněž syntetické vonné, konzervační a barvicí látky. Stejně tak se nesmí používat suroviny z mrtvých zvířat, živočišný kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další. Suroviny pro výrobu pocházejí z čistých zdrojů, kontrolovaného zemědělství, takže pleťová a tělová mléka, vlasové šampony a další kosmetika jsou bezpečné a zdraví prospěšné.

Komerční prezentace
Foto: iStock
30. 9. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků