Krása

Blonďaté vlasy: Jakou potřebují péči?

Znáte ono pořekadlo, že prý muži milují blondýnky, ale berou si brunetky, přičemž stejně nedokážou odolat ani zrzce? Aby se však pánové skutečně zamilovali právě do blondýnek, je třeba, aby dámy co nejlépe pečovaly o své vlasy.

Kult blondýnek je asi tak starý, jako lidstvo samo, patrně proto, že dívky a paní s plavou kšticí vzbuzují v mužích ochranitelské pocity. Bez ohledu na mýty a tradice si však přiznejme, že jen správná starostlivost může v konečném důsledku přinést efekt zmiňovaný v úvodu našeho článku.

Hlavně pravidelně

Něco za něco – blonďatá hříva sice přitahuje pozornost silnější poloviny lidstva, ovšem pravdou je, že plavé vlasy jsou mnohdy velice jemné a křehké. O důvod víc, proč se o ně dobře starat. Pečující přípravky si vybírejte i o s ohledem na typ vašich vlasů nebo období, které právě prožíváte (Momentálně se vám více mastí? Lámou? Třepí…?). Právě v případech, kdy vaše vlasy nejsou zrovna v kondici, se vyplatí vsadit na profesionální přípravky, jež jsou k dostání výhradně v kadeřnických salonech. A až se stav vaší kštice vylepší, můžete opět přejít na produkty z drogerií.


Krok 1: šampon

Jsou-li vaše vlasy jemné, patrně se i více mastí. Takže si je často myjete a tomu by měl odpovídat i šampon zvolený pro tento účel. Dodržujte však pravidlo, které se ovšem vyplatí každé z nás: přípravek nejprve rozetřete v dlaních s trochou vody a až pak nanášejte na navlhčené vlasy, krouživými pohyby důkladně promněte a následně opláchněte vodou. Doporučujeme. Zejména u častého mytí (tedy denně nebo ob den) používejte jen jednu dávku šamponové lázně.


Krok 2: kondicionéry a balzámy

Není žádným tajemstvím, že blondýnky se často barví, a pak jsou vlasy více vysušené. O důvod víc, abyste používaly kondicionéry a balzámy. Pokud jste stále ve spěchu, vsaďte na přípravky, které už netřeba oplachovat, na vlasech vydrží déle a tím jim dopřejí také větší dávku výživy.

Krok 3: kúry a masky

Důkladnější regeneraci nabízejí vlasové kúry a masky, které mají za úkol posílit strukturu vlasu. Výsledek? Vlas bude nejen správně vyživený, ale také se tím i zvětší jeho objem. Dalším příjemným bonusem je krásný lesk, jemnost na dotek a to, co možná není na první pohled vždycky patrné – vlasy budou zdravější.

Prima rady

  • Pokud nedáte dopustit na přírodní zdroje, spolehněte se na heřmánek. Jednou měsíčně si připravte heřmánkový odvar, kterým vlasy po umytí opláchněte. Vaše hříva se potom bude pěkně lesknout.
  • Kromě vnější péče vlasům dopřejte i vnitřní výživu. Doporučuje se minimálně dvakrát ročně absolvovat tříměsíční kúru v podobě užívání vitaminů pro zdravé vlasy.
  • Jednou za 4 až 6 týdnů si dopřejte masáž hlavy. Vy si užijete chvíle báječné relaxace a vlasová pokožka se prokrví, díky čemuž se živiny dostanou cíleně k vlasovým váčkům.

Připravila: redakce
Foto: archiv
8. 7. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků