Krása

Péče o blonďaté vlasy: používejte správně vhodné přípravky

Sbírání lístečků

Je jedno, zda jste blondýnou od přírody nebo je vaše plavá hříva výsledkem barvení. Každopádně počítejte s tím, že blond vlasy potřebují o něco více péče.

Hlavně pravidelně

Plavé vlasy jsou mnohdy velice jemné a křehké. O důvod víc, proč se o ně dobře starat. Pečující přípravky si vybírejte i o s ohledem na typ vašich vlasů nebo období, které právě prožíváte (Momentálně se vám více mastí? Lámou? Třepí?).

Krok 1: šampon

Jsou-li vaše vlasy jemné, patrně se i více mastí. Takže si je často myjete a tomu by měl odpovídat i šampon zvolený pro tento účel. Přípravek nejprve rozetřete v dlaních s trochou vody a až pak nanášejte na navlhčené vlasy. Krouživými pohyby důkladně promněte a následně opláchněte vodou. Doporučujeme. Zejména u častého mytí (tedy denně nebo ob den) používejte jen jednu dávku šamponu.

Krok 2: kondicionéry a balzámy

Není žádným tajemstvím, že blondýnky se často barví, a pak jsou vlasy více vysušené. O důvod víc, abyste používaly kondicionéry a balzámy. Pokud jste stále ve spěchu, vsaďte na přípravky, které už netřeba oplachovat, na vlasech vydrží déle a tím jim dopřejí také větší dávku výživy.

Krok 3: kúry a masky

Důkladnější regeneraci nabízejí vlasové kúry a masky, které mají za úkol posílit strukturu vlasu. Výsledek? Vlas bude nejen správně vyživený, ale také se tím i zvětší jeho objem. Dalším příjemným bonusem je krásný lesk, jemnost na dotek a to, co možná není na první pohled vždycky patrné – vlasy budou zdravější.

Přirozeně vypadající blond barva

Pokud chcete, aby vaše blond barva vypadala přirozeně, pak byste je neměli zesvětlovat o více než dva odstíny. V úvahu vezměte také barvu vašeho obočí. Je-li diametrálně odlišná od zvoleného odstínu, nebude nová barva působit přirozeně.

Rady na závěr

Pokud nedáte dopustit na přírodní zdroje, spolehněte se na heřmánek. Jednou měsíčně si připravte heřmánkový odvar, kterým vlasy po umytí opláchněte. Vaše hříva se potom bude pěkně lesknout.

Jednou za 4 až 6 týdnů si dopřejte masáž hlavy. Vy si užijete chvíle báječné relaxace a vlasová pokožka se prokrví.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.luxyhair.com/blogs/hair-blog/attn-all-blondes-how-to-maintain-the-perfect-blonde-shade, kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků