Tipy

Chia Vita

Znáte Chia semínka? Pokud ne, je na čase je objevit a zařadit do svého jídelníčku. Jsou totiž nabitá energií a množstvím látek důležitých pro váš organismus. Vyzkoušejte například Chia Vita od Dr.Popova.

Znáte Chia semínka? Pokud ne, je na čase je objevit a zařadit do svého jídelníčku. Jsou totiž nabitá energií a množstvím látek důležitých pro váš organismus. Vyzkoušejte například Chia Vita od Dr.Popova

Chia Vita (chia semínka) je vynikajícím zdrojem omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin (obsahuje 100 % doporučené denní dávky). Obsažené kyseliny linolová (LA) a alfa-linolenová (ALA) přispívají k snižování cholesterolu a cukru v krvi, zkvalitňují paměť a blahodárně působí na srdce.

 

Chia Vita je dále bohatá na hořčík, který vám dodá energii, pomáhá od únavy a vyčerpání a posiluje činnost nervové soustavy. Chia Vita nabízí i další důležité minerály (železo, zinek, fosfor, draslík) a navíc má vysoký obsah rostlinných bílkovin, které přispívají k růstu a udržení svalové hmoty a k udržení zdravých kostí.


Chia semínka mají ještě jednu zajímavou vlastnost – jsou vysoce hydrofilní, takže dokážou navázat tolik vody, že svůj objem zvětší až 12x. Kromě toho obsahují i hodně vlákniny a proto po nich určitě nebudete mít hlad. Chia semínka můžete rozmíchat ve vodě nebo je přidat do libovolného pokrmu (např. do müsli, jogurtu, pudingu atd.).

 

Doplněk stravy Chiva Vita koupíte za 195 Kč (200 g) například na www.drpopov.cz

Připravila: Zuzana
Foto: Dr.Popov
9. 4. 2014

 


Diskuze: příspěvků