Krása

Čistíte správně svou pleť?

Určitě chcete mít krásnou a zdravou pleť. Základem každé péče je vždy dokonale čistá pleť. Odličujete a čistíte správně svou pleť?

Nevyčištěná pleť může reagovat podrážděním

Na povrchu kůže se neustále vytváří kožní film. Tvoří ho odumřelé kožní buňky, maz a pot a během dne se na něj ještě nachytává prach, pyl a veškeré nečistoty z vnějšího prostředí. Navíc se na pleť nanášejí různá líčidla – make‐upy, pudry, oční stíny, řasenka… Nečistoty, které na pleti zůstávají, oxidují a mohou zapříčinit vznik podráždění, ucpávaní pórů či různé zánětlivé reakce. Pokud se pečující přípravky nanášejí na nevyčištěný kožní povrch, účinné látky se nedostávají k povrchu pokožky, nevstřebávají se a pleť se „dusí“. Taková péče pak ztrácí význam. Proto nechoďte spát bez toho, abyste se alespoň neopláchli vodou.


Důležitá je pravidelnost

Pleť je důležité čistit každý den, a to nejen večer, ale i ráno. Během noci pleť regeneruje, ale také funguje její samočisticí proces, kdy se vylučuje pot a maz. Ranním čištěním tyto nečistoty odstraníte, a tak pečujícím a výživným složkám krémů umožníte, aby se dostaly tam, kam mají. Ráno pleť osvěžte a vyčistěte pleťovou vodou nebo tonikem, mastnou pleť můžete očistit i mycím gelem. Večerní odličování a čištění pleti by mělo být ještě důkladnější. Z pleti odstraňte líčidla a nečistoty, které na ní během dne ulpěly. Pleť může dýchat a dokonale regenerovat. Tato pravidla platí pro všechny typy pleti.


Správný postup

Čištění pleti začínejte vždy odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější partie obličeje, proto používejte speciální přípravek ‐ odličovač očí. Naneste jej na tamponek a na chvilku přiložte na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila, snáze a šetrněji pak půjdou setřít. Stírejte jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, odkud se pak vyplavují všechny nečistoty, které se do oka dostaly. Oči odličujte, dokud nebude tamponek čistý. K celkovému odlíčení a čištění pleti obličeje použijte pleťové mléko nebo čisticí gel. Oba přípravky je zbytečné používat současně – mají stejný cíl – očistit pleť.


Mléko naneste na tamponek nebo malé množství rozetřete po obličeji, a pak tamponkem postupně stírejte. Tahy směřují do stran a ven, stejným způsobem jako se aplikuje make‐up nebo nanáší krém. Na krku postupujte směrem od brady dolů. Působením tahů ve směru toku lymfy podporujete odvádění odpadních produktů látkové výměny v oblasti obličeje. Na tamponek netlačte, jen nečistoty jemně stírejte. Jakmile je tampon špinavý, vezměte si jiný, protože jinak nečistoty vetřete zpět. Postup opakujte, dokud nebude tamponek zcela čistý.

Čisticí gel nanášejte na mokrý obličej, rozetřete po celém obličeji, až se vytvoří pěna, pak důkladně opláchněte. Nakonec pleť dočistěte pleťovou vodou. Odstraníte z pleti zbytky tukových složek z pleťového mléka a nečistot a připravíte ji na ošetření krémem či sérem.

 

Připravila: Katka
Foto: Eucerin
11. 5. 2020
 


Diskuze: příspěvků