zapomenuté heslo

Co se léčí v Mariánských Lázních?

Co se léčí v Mariánských Lázních?
Mariánské Lázně jsou světově proslulým lázeňským městem s dechberoucí atmosférou, kterou tvoří tamní architektura, malebná příroda i léčebné zdroje v podobě minerálních pramenů.

Procedury však využívají nejen zmíněných pramenů, ale také rašelin a slatin. V neposlední řadě se Mariánské Lázně proslavily ojedinělým a hlavně čistým klimatem.


Mariánské Lázně nejsou nikterak velké, i přesto zde vyvěrá přes čtyřicet léčivých pramenů. Pokud bychom počítali i prameny v okolí, bylo by jich okolo stovky, přičemž každý z nich se vyznačuje určitou geologickou zvláštností.


Co prameny léčí?

Do Mariánských Lázní míří především pacienti mající problémy s pohybovým aparátem, ledvinami i močovými cestami. Stejně tak se zde léčí lidé s onemocněním dýchacího ústrojí, zažívacího traktu a neurologického charakteru. Mezi hlavní druhy léčebných procedur patří pitná kúra, minerální uhličité koupele, plynové injekce, zábaly a obklady. Vedle tradičních lázeňských procedur spousta hostů míří do Mariánských Lázní za wellness a relaxačními pobyty.


Mariánské Lázně hostily spoustu známých a významných osobností jako básníka a spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho, hudebního skladatele Fryderyka Chopina, dalšího hudebního skladatele Antonína Dvořáka a podobně.


Kde se v Mariánských Lázních ubytovat?

Pokud jste se tedy rozhodli vyrazit na léčebný pobyt do Mariánských Lázní, zřejmě hledáte vhodné ubytování. Oblíbený je wellness hotel Cristal Palace, jenž vlastní dva minerální prameny, které využívá ke svým procedurám. Ve volných dnech můžete vyrazit na výlety do zámku Bečov, klášteru Teplá či pivovaru Chodová Planá. V okolí najdete také Tři křížky, rozhlednu Krásno nebo zámek Kynžvart. V Mariánských Lázních na nudu není jednoznačně místo, ba naopak možná ani nestihnete vše, co si naplánujete.

KP
Foto:
13. 12. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

tygr
TYGR - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook