Wellness

Co prospěje alergikům? Očista jater a likvidace plísní

Nemá smysl řešit, proč jste se zrovna vy zařadili do početné rodiny alergiků. Mnohem lepší bude, když se svým „údělem“ zkusíte něco udělat. Samozřejmě ve prospěch svého zdraví!

Každý alergik jistě ví, že jeho problém spočívá v nepřiměřené reakci imunitního systému na látky, s nimiž se běžně všichni setkáváme. Proto by se měl kontaktu s nimi vyvarovat – do takové míry, kdy to je ještě možné. A současně používat, adekvátně svému stavu, účinné léky. Co vám však ještě může prospět? Zkuste rostlinné produkty, které podpoří vaši imunitu a rovněž slibují důslednou detoxikaci organismu.


Jak se zbavit plísní?

Dokázali byste odhadnout, kolik kmenů plísní se nachází v našem těle? Je jich několik stovek a za nejrozšířenější se považuje druh Candidaalbicans, který se podílí na vzniku alergií. Co byste ještě měli vědět? Plísně se nemůžou usadit ve zdravé tkáni a šíří se hlavně ze střeva. „Pokud pro boj s plísněmi zvolíte přírodní cestu, je vhodné zaměřit se na tři hlavní prostředky – tinkturu z houbičky penízovky, z česneku a semen grepu. Právě česnek setý, nejlépe ve spojení s česnekem medvědím, má mimořádné antibiotické a protiplísňové působení. Tato směs například ničí z 560 kmenů 500 kmenů zlatého stafylokoka a také si dokáže poradit s obávanou plísní Candidou,“ uvádí bylinkářka Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje.


Detoxikujte játra

Přírodní prostředky nemusíte užívat jen v akutních případech, pomůžou vám i preventivně. Což se mimo jiné týká také očisty jater – právě ona bývají často zatížená mnoha toxickými látkami. „Na očistu a regeneraci jater lze použít například maralí kořen, který napomáhá udržování normální hladiny cukrů, tuků a cholesterolu. Zároveň usnadňuje adaptaci na stres a stimuluje životní procesy. Odedávna využívaným očistným a regenerujícím prostředkem je také ostropestřec, který podporuje revitalizaci jater a žlučníku,“ radí bylinkářka.

 

Gemmoterapeutika se představují

Produkty, které jsou vyrobené z výtažků pupenů bylin, se označují jako gemmoterapeutika. Pokud vezmeme v úvahu celou rostlinu, pak právě pupeny nabízejí největší obsah zdraví prospěšných látek. Navíc užívání gemmoterapeutik se dá kombinovat s jinými druhy léčby a rovněž se netřeba obávat potenciálních negativních účinků.


Gemmoterapeutika mimo jiné stimulují detoxikaci a činnost jater. „Nejsilněji působícím prostředkem je v tomto směru gemmoterapeutikum z pupenů jalovce. Gemmoterapeutikum z pupenů dubu zároveň zklidňuje podrážděné sliznice a blahodárně působí na činnost tlustého střeva. Pročištění střeva je totiž pro zlepšení alergických projevů také velice důležité,“ připomíná Jarmila Podhorná. A dodává, že při všech druzích alergií i ekzémů je třeba zvýšit protialergickou aktivitu organismu. V takovém případě jsou účinná gemmoterapeutika z černého rybízu a lesního bezu.


A co ještě? Rovněž můžete využít různé bylinky k regeneraci střev a pročištění od parazitů.

Řešení alergie je obrazně řečeno během na dlouhou trať. Kromě přípravků je samozřejmě nutné zamyslet se i nad svým životním stylem a výrazně omezit všechny negativní faktory, které zhoršují váš zdravotní stav.


Připravila: mar
Foto: iStock
16. 10. 2018
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků