Wellness

David Huf – Buď fit seniore

Sbírání lístečků

David Huf je bývalým mistrem světa a Evropy ve sportovním aerobiku v kategorii páru. V oblasti fitness a zdravého životního stylu se pohybuje přes 20 let. Je zakladatelem programu 2befit. V posledních letech se věnuje nejen individuálním trenérským činnostem, ale především se zaměřuje na cvičení se seniory. Proto založil projekt budfitseniore, který se stal jedním z nejúspěšnějších v oblasti pomoci seniorům v jejich zdravém životním stylu.

Spolupracuješ s mnoha časopisy, kde mimo cvičení i radíš v jídelníčku celebritám. Překvapí tě, co někteří dokáží sníst?


Ani ne, otázkou je jaká je opravdová realita těch dotazovaných, ale pár jich trošku znám, tak vím, že nekecají.


Dodržuješ pravidelně i ty sám svůj jídelníček nebo někdy také zahřešíš?


Nehřeším nějak výrazně. Znám se dokonale, neberu nic jako „hlídání se“ ale jako naprostou samozřejmost. To jak vypadám, mne stále reprezentuje, tak to tak beru. Rád dělám věci na 100% a nectím heslo “ káže vodu, pije víno.“


Jak vypadá tvůj týden?

Od brzkého rána do oběda se věnuji svým pravidelným klientům jako osobní trenér. Odpoledne většinou věnuji organizační a managerské práci pro svou firmu nebo neziskovku Buď Fit Seniore.


Co bys poradil lidem, aby udělali pro své zdraví nejdříve?

Zamysleli se nad sebou jak žijí a pokud opravdu něco chtějí změnit, tak co si mohou dovolit pro to reálně udělat.


Je i tvá žena zapálená tolik do pohybu a zdravého životního stylu?

Není, jsme co se týká pohybu úplné protiklady, ale co jsme spolu, tak výrazně změnila svou životosprávu a absolvovala výživovou školu, velmi jí baví výživa a je z ní velmi dobrá výživová poradkyně!


Musel si jí do toho nutit nebo naopak je také sportovkyně?

Nemusel a ani nechtěl. Když jsme se poznali tak mne oslovila úplně jinými hodnotami než je pro běžný život nepodstatná sportovní výkonnost.


A co tvůj syn? Vedete ho ke zdravému životu?

Ano doufám, jelikož je dost aktivní a překypující energií, pohyb je pro něj ideální ventil a tomu se snažíme jít velmi naproti…jinak ani to tak, že bychom jej cíleně vedli ke zdravému životnímu stylu nevnímáme, jen se snažíme s ním o všem hovořit a jelikož je to chytré zvídavé dítko na vše mající tisíc otázek a svých přání tak se občas nevyhneme ani návštěvě
mekáče, cukráren atd..


Hodně se věnuješ i seniorům. Proč právě jim?

Částečná motivace k založení projektu Buď Fit Seniore byly asi vzpomínky na mé prarodiče, kteří byli velmi aktivní a také během cest po světě jsem měl možnost vidět jak umí aktivně žít senioři i jinde a také s málem..


V poslední době se hodně rozmohly pořady o vaření. Co nějaký pořad o zdravém životním stylu?

Něco mám na papíře, hovořil jsem i s jednou TV, ale zatím vše začíná a končí u financí, je to o docela vysokých částkách což není v dnešní době na to aby to bylo kvalitní jednoduché obstarat.


Byl si velmi úspěšný na poli sportovního aerobiku, sleduješ jej stále nebo už je to jen minulost?

Někdy si vzpomenu, když se třeba Davídek ptá na medaile a fotky které mám v kanceláři, ale jinak je to u mne uzavřená kapitola.


Dlouho se věnuješ soukromé klientele nejen jako jejich fitness trenér, ale také si tě pamatuji, jak jsi dokázal skvěle předcvičovat pro desítky a stovky převážně cvičenek tak, že si všichni nejen dali dobře to těla, ale také se při tom bavili a pravidelně tvé lekce navštěvovali! Je to pro tebe jiné, když máš před sebou jen jedince, nebo stojíš před masou lidí na pódiu jako lektor v tělocvičnách či sportovních halách?

Je to úplně jiné to samozřejmě. Obě roviny mne nesmírně bavili, baví a naplňují. Je to ale úplně jiný způsob práce. Lektorování aerobiku, jsem již v zásadě pověsil na hřebík a v té podobě jakou jsem se jej snažil dělat já, tak to je především o schopnosti naučit příchozí publikum to co si přeji já jako lektor, skvěle a nenápadně to umět lidem servírovat, vtáhnout je 100% do děje a to vše zabalit do show plné motivační hudby, gest a energie, kde stereotyp nemá své místo. Zkrátka mým cílem bylo vytvořit skupinové souznění a komunikaci jeden na všechny všichni na jednoho. To je pak pecka, občas se mi to i povedlo. Jako osobní coach mám to štěstí, že mne oslovují velice nároční klienti, zajímavé že většinou muži a kteří vyhledávají vždy jen to nejlepší a dají jen na doporučení svého okolí. Těmto svým klientům se snažím poskytovat opravdu 100% individuální přístup včetně potřebného vybavení a dojezdu do jejich privátních sportovišť, dietologického servisu, konzultace s jejich ošetřujícími lékaři, atd.. Zde se po čase vytváří velmi blízký vztah, který má svá pevná pravidla a řád a někdy přesáhne čistě pracovní rámec. Aby to celé ovšem mělo pro obě strany smysl, snažíme se jej plně respektovat a dodržovat.


Co je tvůj životní sen?

Být zdráv a připraven, být pro své nejbližší dobrým manželem, tátou, synem, bratrem, parťákem a kamarádem. Z profesního pohledu, být stále v obraze dění, být pro veřejnost jakýmsi vzorem a v případě zájmu také rádcem.


Co plánuješ na další měsíce či roky?

Mám svou značku 2beFit, stále dobré nápady, pár nejbližších a stálých kolegů na které se mohu plně spolehnout. K tomu všemu bych už jen rád vybudoval malé sportovní či podobné centrum, které by to celé zhmotnilo a bylo by to naše druhé dítko.

Více informací najdete na www.budfitseniore.cz

Připravila: Katka
Foto: David Huf
20. 12. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků