Nezařazené

Detox nemusí být utrpením, stačí vsadit na bylinky

Sbírání lístečků

Žádný alkohol ani cigarety. Jen přísná dieta v podobě zeleninových šťáv. Pokud si myslíte, že jiný recept na účinný lednový detox neexistuje, pak se pletete. Stačí, když vsadíte na ty správné bylinky, pak to jde samo a bez utrpení.

Ovšem je pravda, že pokud chcete, aby očista byla účinná, měli byste se na pár týdnů alkoholu vzdát. Pomůže i lehčí a pestřejší strava bohatá na vlákninu, vitaminy a minerály a jako doplněk si naordinujte bylinky. K těm nejpopulárnějším a nejpoužívanějším v současné době patří ostropestřec mariánský, který pomáhá při regeneraci jater. Právě játra jsou tím nejdůležitějším orgánem, který musíte zbavit škodlivin. Toxické látky se v nich usazují a pokud s tím nebude nic dělat, jednou přijde chvíle, kdy „vnitřní skládka“ přeroste kritickou mez. Játra pak začnou být oslabená a nebudou fungovat tak, jak by měla.

Odkud se berou toxické látky

Původ škodlivin, které se dostávají do našeho těla, je rozličný. Za část může znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme. Další pocházejí z nekvalitní stravy plné chemických náhražek, stabilizátorů a konzervantů. Některé jsou z kosmetiky a jiné z léků, které denně užíváme. Společné mají to, že většina končí v játrech.

Soukromá „čistička“ potřebuje péči

Důvod je prostý, právě játra fungují v lidském těle jako filtr a chemická továrna. Vykonávají přes 300 metabolických funkcí a jejich úloha je nenahraditelná. Zpracovává se v nich vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Jenže pokud je toxinů příliš, začnou se v jaterních buňkách hromadit a může nastat problém. Typickým příznakem oslabených jater je třeba únava. Navíc špatný stav jater se může mít vliv i na imunitní systém. Proto to nenechte nikdy zajít tak daleko a „ukliďte“ si v nich.

Vsaďte na účinný detox s bylinkami

Naturevia Ostropestřec forte
Naturevia Ostropestřec forte

Pustit se do toho můžete kdykoliv. V lednu, ale i v průběhu roku. Existuje celá řada receptů na detoxikaci a mnohé z nich jsou poměrně drastické. Naštěstí jsou však i jednodušší a snesitelnější cesty, jak lze přirozeně játra a organismus pročistit. Stačí, když se zaměříte na zdravou stravu, na čas zapomenete na alkohol a naordinujete si ostropestřec mariánský. Jeho účinek na regeneraci jater je dlouhodobě známý a vědecky prokázaný. Sáhnout můžete například po doplňku stravy Naturevia Ostropestřec forte, jenž patří k nejsilnějším na trhu a bude vám stačit jedna kapsle denně.

Hitem současnosti je ostropestřec

Vysvětlení, proč tomu tak je, je snadné. Tato bylinka totiž obsahuje silymarin, který pomáhá regenerovat jaterní buňky a tím chrání játra před poškozením toxickými látkami. Tato látka rovněž přispívá k zachování správné funkce jater a podporuje jejich detoxikační schopnost. Má také příznivé účinky na trávicí systém, aktivuje produkci žluči a je tradičně využívaný při pocitech plynatosti, nadýmání a pálení žáhy. Zároveň jde o velmi silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky celého organismu před poškozením volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Za zmínku stojí ještě blahodárný vliv silymarinu na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Takže jestli to myslíte s detoxikací opravdu vážně, rozhodně si ostropestřec pořiďte a vsaďte na jeho sílu!

Komerční prezentace

Zdroj informací: Naturevia
Zdroj fotografií: Shutterstock, Naturevia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků