Wellness

Detoxikace: proč čistit tělo?

Sbírání lístečků

V dnešní době se naše tělo už od narození potýká s přílivem mnoha a mnoha látek, které se usazují v našich orgánech a tkáních. Dostávají se do našich těl hlavně díky vzduchu, jídlu a vodě. Ač to pro mnoho z nás může znít dost negativně, dnešní doba je plná skrytých jedů, které naše tělo zaplavují toxickými látkami.

Jak říká paní prof. Anna Strunecká, přední česká odbornice z oblasti biomedicíny a toxikologie a autorka knih Doba jedová I. a II.: „v dnešní době je čím dál více toxickými látkami zahlcováno životní prostředí, potraviny, nápoje, kosmetika, domácnost a tím pádem i naše tělo“
Proto je z hlediska zdravého životního stylu velmi důležitá detoxikace. Než si vysvětlíme, co vše si máme pod tímto slovem představit, ukážeme vám několik pohledů na dnešní svět.

Zdravé tělo = čisté tělo

Dnes je prokázáno, že za mnoha chorobami stojí právě skutečnost, že tělo je zaplavováno přívalem toxických látek, které se zde kumulují. Dále se do těla dostávají různí paraziti, viry a bakterie, které náš organismus zatěžují a ničí. Proto by mělo být našim cílem eliminovat příjem toxických látek do našeho těla a pravidelně detoxikovat organismus.


Navzdory pokroku vědeckého bádání a možnosti využívání lékařské péče se objevují nové a stále více obtížně zvladatelné nemoci. Onemocnění srdce a cév jsou stále častější. Obezita a cukrovka se šíří světem jako velká epidemie. Rakovina dosahuje i na lidi mladé věkové kategorie.

Jak to bylo v dávných dobách

Pokud bychom měli možnost nahlédnout do života našich předků, zjistili bychom, že naše prapraprababičky a jejich rodiče byly velmi chytří z hlediska svého přístupu ke zdraví. Neměli sice tolik vynálezů, tak pohodlný život jako dnes, ale měli i méně toxických látek kolem sebe. I přesto se předávaly z generace na generaci dovednosti, jak svá těla zbavovat v pravidelných intervalech toxických látek, parazitů a vnitřně je očisťovat. Oni věděli, že čisté tělo je základ zdraví.


Co je to detoxikace?

Detoxikace je souhrn postupů, jak naše tělo zbavit parazitů, virů, bakterií, plísní a toxických látek. Naši předci byli v tomto ohledu velmi chytří a předávali si z generace na generaci různé techniky, užívání bylinek, různé druhy půstů a také úpravy stravy s jedním cílem – pomoci tělu zbavit se škodlivin. I některé moderní přístupy jsou vhodné a šetrné k očistění těla. Kombinace moderní vědy se starými „věděními“ je úžasná a skvěle fungující.


Proto vám v následujících dílech budeme ukazovat jednoduché, ale přitom velmi účinné techniky, jak svá těla vnitřně očišťovat neboli detoxikovat.


Autor: Martin Škába
Foto: archiv
7. 3. 2018

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků