Tipy

Geladrink Ferritin

Nedostatek železa způsobuje únavu, slabost, hučení v uších, dušnost, malátnost, zácpu, nadýmání, bolesti hlavy, podrážděnost, nekoncentrovanost, bledost či zvýšený sklon k infekcím. V těhotenství hrozí navíc riziko spontánního potratu, předčasného porodu, zpomalení růstu plodu nebo odloučení placenty.

Nedostatek železa může způsobovat únavu, slabost, hučení v uších, dušnost, malátnost, zácpu, nadýmání, bolesti hlavy, podrážděnost, nekoncentrovanost, bledost či zvýšený sklon k infekcím. 

Základem prevence je proto správně sestavený jídelníček. Ten by měl obsahovat především kvalitní maso, mořské ryby, celozrnné potraviny, ovoce, syrovou nebo tepelně upravenou zeleninu, semínka a ořechy. Výživově nehodnotná a monotónní strava složená především z bílé mouky, sladkostí a mléčných výrobků totiž téměř žádné železo neobsahuje. Místo sladkých zákusků a čokolády dejte raději přednost sušenému ovoci (např. meruňky, datle nebo fíky), které jsou bohatým zdrojem železa.

 

Železo a další důležité látky tělu můžete dodat prostřenictvím přípravku Geladrink Ferritin. Zakoupíte ho v lékárnách za 585,- Kč (balení 360g dávka na 30 dní).

 

Připravila: Zuzana
Foto: Orling
26. 2. 2014


Diskuze: příspěvků