Wellness

Hledáte správné sezení pro školáka? Na kuchyňskou židli zapomeňte

Sbírání lístečků

Vaše školou povinné dítko se samozřejmě musí doma učit. V současné době klade školní výuka na děti velké nároky. Mít doma dobře vybavenou pracovnu pro školáka na základní škola nebo studenta střední školy se stává v rodinách naprostou nezbytností. Ovšem sehnat kvalitní vybavení pracovny není vůbec jednoduché.

Co se v mládí naučíš

Školou povinný kluk nebo děvče prosedí na židli několik hodin denně. Minimálně 2-3 hodiny denně zde píše svoje úlohy z jednotlivých předmětů, pak si ovšem čte si, studuje, pracuje s počítačem. Mnohdy tak na židli stráví i 4-5 hodin. Proto potřebuje židli, která si opravdu zaslouží přídomek ergonomická. Zapomeňte na to, že dítěti prostě půjčíte židli od stolu z kuchyně! To je naprosto nepřípustné, i kdyby na to někdo z vás pomyslel. Nepřipadá v úvahu. Kuchyňská židle je totiž stavěna na statické sezení a navíc zohledňuje potřeby dospělého člověka. Pro dítě není vhodná. A vy potřebujete, aby se váš potomek už od útlého věku učil správně sedět. V tomhle případě totiž platí: co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.


Ušetříte potomkovi bolesti zad

Pokud se syn nebo dcerka naučí správné sezení na židli už ve školním věku, v dospělosti mu to může ušetřit nepříjemné bolesti zad, a to za to stojí, ne? K tomu, aby se naučilo správně sedět, ale potřebuje také kvalitní židli. Ideálně takovou, která má nastavitelnou výšku a hloubku sezení. Díky možnosti nastavit tyto parametry také poroste s dítětem. Potomek se nebude hrbit, ohýbat si záda a naučí se správně sedět. Pro vás to bude také obrovské plus. Rozhodně nemusíte kupovat každý rok novou pevnou židli podle toho, jak dítě roste. Ušetříte tedy spoustu peněz a židli vždy přestavíte podle, jak váš čahoun nebo rozhledna přes prázdniny zase vyrostla.

KP
Foto: iStock
7. 9. 2017

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků