Medicína

Homeopatie: Jak na únavu a problémy se spánkem

Sbírání lístečků

Jste unavení, nemůžete se soustředit, nemáte do ničeho chuť, máte problémy se spánkem, jste náladoví, bolí vás hlava? Vyzkoušejte homeopatii.

Problémy se spánkem a únavou může homeopatie řešit jak na fyzické, tak psychické úrovni. Pokud máme pocit, že potřebujeme spíš fyzickou očistu, pak pomůže okoubaka. Hlavně pokud máte za sebou „nemocné“ období, např. opakovaně antibiotika. Doporučuji podávat 2 kuličky – 1x denně.

Nespavost

Někdy jsme si během zimy prošli i nějakým těžkým obdobím. Smutek ze ztráty milované osoby, z rozchodu, jsme lehce dojatí, pláčeme i u reklamy. Tyto stavy jsou pak velmi často spojeny i s nespavostí a nejlepší je řešit je celostně, konstitučním lékem. A pak velmi dobře zabírá Carcinosin, natrium muriaticum, ignatie.

Pokud chci řešit jen nespavost, třeba i u dětí, pak velmi často používám coffeu. Coffea cruda zabírá na ty poruchy spánku, které může vyvolat situace jako když to přeženete s kávou. Na zklidnění před spánkem můžete vyzkoušet Sedatif. Někdy také zabírá homeopatikum passiflora incarnata, valeriana officinalis, který je vyrobený z kozlíku lékařského. Ale také avena sativa (oves setý).

Při podobných problémech si této vlastnosti u homeopatik cením ze všeho nejvíc. Mohou je bez obav brát i děti, které mají třeba problém před zkouškou a nespí, jsou neklidné. Homeopatikum je zklidní, ale ráno nemají žádné problémy s otupělostí, bolestmi hlavy apod., tak jako to známe všichni, kdo již někdy užili nějaký lék na spaní.

Všechny tyto problémy, jak často uvádím, je nejlepší řešit konstituční léčbou. Zvlášť pokud trvají déle a stav se nelepší. Často se problém již nějakou dobu vyvíjí a dobrý homeopat by vám měl umět pomoci ten problém rozmotat, najít zdroj problémů.

Autor: homeopat Marie Valášková

Zdroj informací: kniha Homeopatická materia medica s repertoriem, William Boericke, Oscar E. Boericke, Alternativa 2017
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků