Krása

Hory a vaše pleť: na co pozor

Chystáte se na víkend nebo vysněný týden na hory? Přejeme vám krásné počasí a snad se také dočkáte sněhové nadílky. Abyste si však pobyt na čerstvém vzduchu opravdu užili, je třeba postarat se nejen o lyže, ale i svou pokožku.

Proto si do batohu přibalte funkční kosmetické přípravky, na parádu myslete až ve druhé řadě.


Začněte u rukou

Bez rukavic by to v zimě nešlo, ale i tak je třeba pokožku rukou chránit. Zkuste například balzámy s aloe vera nebo s bambuckým máslem, hojivé účinky smimo jiné libuje heřmánek, měsíček, rakytník a další přírodní složky. Anebo každý večer ošetřete ruce vrstvou staré dobré indulony.

Na co pozor? Překvapivě na hygienu. „Voda, především pak horká, smývá z pokožky ochranný filtr. Jste-li na horách delší dobu, tak je dobré udělat si i zábal. Vezměte si regenerační krém a ve velmi silné vrstvě ho namažte na ruce,“ radí Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz. Na ruce si navlékněte igelitové ruce a sejměte je asi po půl hodině.


Staráme se o obličej

Možná si myslíte, že přípravky s UV faktorem jsou vyhrazené jen pro léto. Je to omyl, sluníčko působí stále, byť v jiné intenzitě. Ovšem například v Alpách může být stejně silné jak v zimě, tak v létě. Navíc obecně je třeba myslet i na to, že sníh dokáže odrazit až 80 procent slunečního záření. Přípravky by kromě požadovaného UV filtru (doporučuje se 30) měly být také voděodolné, protože sníh i pot je rychle smyjí.

Pořiďte si rovněž mini verzi krému, kterou můžete mít stále při sobě. Za jasného počasí krém nanášejte opravdu často, třeba i každé dvě hodiny.


Hydratační přípravky také v zimě?

Poměrně mnoho let se tradovalo, že v zimě není vhodné aplikovat na pleť hydratační krémy, protože by mohly namrznout. Pravda je taková, že krémy a jiné produkty slibující hydrataci používat lze i v chladných měsících, současně by však měly být mastnější, s obsahem například rostlinných olejů, ceramidů či koenzymu Q10. Na horách se v této době nebojte ani silnější vrstvy krému. Nejlepší volbu však nabízejí přípravky určené právě pro zimní měsíce.


Stále krásné rty

„Na horách si do kapsy vedle skipasu dejte i tyčinku na rty. Lesky či sebekvalitnější rtěnky nestačí. Oblast rtů je velmi citlivá a neobsahuje mazové žlázy, takže se velmi rychle vysušuje a rty snadno popraskají. Ideální je používat například balzámy s ochranným faktorem SPF, protože spálené rty od sluníčka nejsou opravdu nic příjemného,“ uvádí Dagmar Korbová Krůzová. Asi už není třeba doplňovat, že stejně jako obličej i rty je třeba ošetřovat několikrát denně. Čím častěji, tím lépe.

A ještě si dejte pozor na jeden zlozvyk – olizování rtů. Díky němu se citlivé pokožka těchto partií ještě více vysuší.


Připravila: Marcela
Foto: Krása.cz
17. 12. 2018


Diskuze: příspěvků