Krása

Jak pečovat o pleť na horách

Chystáte se na víkend nebo vysněný týden na hory? Přejeme vám krásné počasí a dostatek sněhové nadílky. Abyste si však pobyt na čerstvém vzduchu opravdu užili, je třeba postarat se nejen o lyže, ale i svou pokožku.

Začněte u rukou

Bez rukavic by to v zimě nešlo, ale i tak je třeba pokožku rukou chránit. Zkuste například krémy s aloe vera nebo s bambuckým máslem.

Obličej

Možná si myslíte, že přípravky s UV faktorem jsou vyhrazené jen pro léto. Je to omyl, sluníčko působí i v zimě. Například v Alpách může být stejně silné jak v zimě, tak v létě. Navíc obecně je třeba myslet i na to, že sníh dokáže odrazit až 80 procent slunečního záření. Přípravky by kromě požadovaného UV filtru (doporučuje se 30) měly být také voděodolné, protože sníh i pot je rychle smyjí.

Pořiďte si rovněž mini verzi krému, kterou můžete mít stále při sobě. Za jasného počasí krém nanášejte i během dne.

Rty

Na horách si do kapsy vedle skipasu dejte i tyčinku na rty. Lesky či sebekvalitnější rtěnky nestačí. Oblast rtů je velmi citlivá a neobsahuje mazové žlázy, takže se velmi rychle vysušuje a rty snadno popraskají. Ideální je používat například balzámy s ochranným faktorem SPF, protože spálené rty od sluníčka nejsou opravdu nic příjemného. A ještě si dejte pozor na jeden zlozvyk – olizování rtů. Díky němu se citlivé pokožka těchto partií ještě více vysuší.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Vivantis
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků