Wellness

Hubnutí snadno a rychle za pomocí keto diety

Sbírání lístečků

Vitamin D3 je pro naše zdraví velice důležitý – ovlivňuje více než 200 procesů v těle a jeho účinek je potvrzený mnoha výzkumy. Stravou přitom dokážeme přijmout jen zhruba 10% potřebné dávky D3.

Jindy musíte na výsledky čekat delší dobu, a tak vám přijde, že dietu už držíte celou věčnost a ono pořád nic. Keto dieta slibuje efektivní a rychlé hubnutí bez hladu. Jak je to možné? Pojďme si přiblížit, v čem je keto dieta jiná!


Jaký je princip keto diety?

Při běžném jídelníčku jsou tělem využívány sacharidy jako hlavní zdroj energie. Jsou štěpeny na glukózu a pomocí inzulinu rozváděny organismem. Glukózy se ale může vytvořit přebytek a ten potom tělo uskladňuje a vytváří tak tukové tkáně. Na druhou stranu při keto dietě nemá tělo k sacharidům přístup, a tak místo nich začne spalovat tuky. Rozložením tuků si tělo získá glukózu a ketonové látky, po kterých je i dieta pojmenována. Tyto látky mimo jiné potlačují hlad a chuť na sladké.


Zdravotní benefit keto diety

Zajímavostí je, že původně byla tato dieta využívána při léčbě epilepsie, a to už ve dvacátých letech minulého století. Dnes pomáhá také při vysokém tlaku, nebo cukru v krvi a pomoci může také při léčbě rakoviny, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Dieta je vhodná i pro ty, které už za sebou nějaké ty neúspěšné diety mají, protože díky rychlým výsledkům je snazší udržet si motivaci a dietu opravdu dokončit. Doporučuje se také často těm, které kvůli své nadváze nemohou podstoupit operaci.


Pokud máte ale nějaké nejasnosti a nejste si jistí, jestli je zrovna pro vás tato dieta vhodná, nebojte se poradit s lékařem.


Co jíst při keto dietě?

Keto dieta spočívá v jídelníčku založeném na zvýšeném příjmu tuků, mírném množství bílkovin a minimálním příjmem sacharidů. Zároveň je vhodné vyvarovat se nezdravým tukům a průmyslově zpracovaným surovinám.


Jestli se rozhodnete tuto dietu vyzkoušet, do jídelníčku zařaďte ryby, maso, vajíčka, mléčné výrobky, ořechy, zeleninu s nízkým obsahem sacharidů, avokáda a zdravé tuky. Naopak se ale vyhýbejte pečivu, těstovinám, luštěninám, ovoci a sladkému obecně. Z jídelníčku zpočátku vyřaďte také kořenovou zeleninu a rajčata, které obsahují rovněž sacharidy.


Více o složení potravin je možné zjistit na webových stránkách keto-hubnuti.cz


Tipy pro snadné dodržení keto diety

V dnešní uspěchané době může být pro někoho těžké dodržet tuto dietu svépomocí. Není to nemožné, avšak příprava vlastních jídel vyžaduje čas a chuť k přípravě jídel. Často je překážkou také nemožnost si takto připravené jídlo vzít s sebou na cesty. Pro tyto i jiné případy je možné využít nabídky české firmy KetoMIX, která prostřednictvím svého eshopu nabízí velké množství produktů, speciálně vyvinutých pro keto dietu.


K dostání je široká nabídka jídel, například kaše, palačinky, omelety, pudinky či polévky. Dopřát si můžete také proteinové nápoje s různými příchutěmi a speciální keto sladkosti a pečivo.


Mezi výhody KetoMIX produktů patří rychlá a jednoduchá příprava, složení respektující požadavky na keto dietu, a vysoký obsah vitamínů a minerálů. K zakoupení jsou nejen jednotlivé suroviny, ale také komplexní balíčky několikatýdenní výživy. Díky tomu nebudete muset přemýšlet nad vhodností jednotlivých potravin a budete si užívat každý den naplno.


Jak se vyhnout jojo efektu

S keto dietou se můžete vyvarovat jo-jo efektu, nemáte při ní neustálý hlad a tělo potlačí i touhu po sladkém, navíc se poměrně rychle dostavují výsledky. Problém by neměl nastat ani po ukončení diety. Díky získaným návykům ke zdravému způsobu stravování se většina osob k původnímu stravování už nevrátí. Přechod je však důležité neuspěchat a i při dosažení vysněných výsledků neusnout na vavřínech.

KP
Foto: iStock
13. 8. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků