Wellness

Infrakabina má blahodárný vliv na zdraví celé rodiny

Sbírání lístečků

Léto už nám dalo vale a tak nezbývá, než se zahřát jinak. Jednu z možností, navíc v klidu domova, nabízejí infrakabiny.

V čem je infrazáření výhodné?

Přenáší teplo do celého organismu. Svaly a klouby se prohřejí, záda a končetiny budou méně zatuhlé a současně toto teplo napomáhá při léčbě kožních potíží. Ale to není všechno! Víte, že infrazáření také dokáže podporovat tvorbu endorfinů, kterým se přezdívá hormony štěstí? Máte-li splín, není nic snazšího než si dopřát chvílí v infrakabině a hned se vám zvedne nálada.

Srovnejte si

Infrakabiny jsou obecně pro lidi příjemnější než klasické finské sauny. U tradiční sauny se teplota vzduchu pohybuje zhruba kolem 100 °C, kdežto v infrakabině jde o teploty zhruba do 60 °C. Rozdíl je jasný – lidé například s vysokým krevním tlakem nebo nadváhou by do klasické sauny patrně nešli, ovšem infračervené záření si už dovolit mohou. Rovněž bystě měli vědět, že tímto zářením do organismu proniká zhruba 80 procent tepla, zbytek ohřívá okolí vašeho těla.


Skutečně pro každého?

V bytě není potřeba velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou 104 x 87 centimetrů. Dají se instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V. Máte-li třeba i v panelovém bytě trochu místa navíc nebo zvažujete rekonstrukci, podumejte, zda si nepořídit také tento perfektní wellness doplněk. Nezapomeňte se před saunováním osprchovat a nejezte žádné těžké jídlo. Pijte dostatek vody a po 25-40 minutách se osprchujte vlažnou vodou.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
7. 11. 2017
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků