Krása

Jak bojovat s vráskami? Vyplňte je!

Sbírání lístečků

Pleť je vizitkou každé z nás. Toužíme po tom, aby byla krásná, bez chybiček, nedokonalostí a vrásek. Základem je správní péče a používání kvalitní kosmetiky, ale ta také není všemocná. Pak je řešením plastická chirurgie, která dnes umí doslova zázraky.

Plastický chirurg zná mnoho způsobů, jak vrásky vyhladit. A nemusí do vás nutně jenom řezat, protože dnešní moderní metody se velmi často řadí mezi ty neinvazivní či miniinvazivní. Jak tedy řešit vrásky a nedokonalosti pleti? S tím nás seznámil MUDr. Kment z kliniky plastické chirurgie ESThÉ.

 

Lipofilling, lipografting

Aplikace tuku se provádí podobně jako u jiných injekčních výplní. „Jedná se o přenos vlastní tkáně a výsledky jsou proto velmi dobré a bez komplikací,“ říká MUDr. Kment. Nevýhodou přenosu tuku je, že se vstřebává. Někdy více a jindy méně, a proto je často potřeba zákrok opakovat. V současné době je lipografting velkým trendem a vyvíjí se nové techniky, aby resorpce tuku byla co nejmenší.

 

Botulotoxin (Dysport, Botox)

K odstranění mimických vrásek je nejvhodnější aplikace botulotoxinu. Jedná se o jemné vpichy účinné látky do mimických svalů nejčastěji v oblasti čela, mezi obočím a kolem očí. Během několika dní dojde k omezení funkce příslušných svalů a k vyhlazení vrásek. Bez operace se tak docílí vynikajícího výsledku. Množství vpichovaného botulotoxinu je minimální a proto je metoda zcela bezpečná. Výsledek vydrží asi 6 měsíců. Postupně je činnost svalů obnovována a tím se i znovu začínají tvořit vrásky. Pak je vhodné aplikaci zopakovat. Intervaly ošetření se postupně prodlužují.

Teosyal

Teosyal jsou injekční gelové výplně na bázi kyseliny hyaluronové s velmi pomalým vstřebáváním a vysokou biokompatibilitou. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která zachovává úroveň hydratace pleti a zvyšuje její napětí. Proto je velmi dobře využívána k vyhlazení vrásek, vyhlazení pleti a celkovému omlazení pokožky. Předností výplní Teosyal ® je zachování přirozených rysů obličeje a vzhledem k vysoké čistotě obsažené kyseliny hyaluronové také minimální riziko alergických reakcí. Výplně Teosyal ® velmi efektivně řeší nosoretní rýhy, vrásky na čele a okolo úst, omlazení krku, dekoltu, slouží k celkovému zpevnění objemu tváří a kontur obličeje. Velmi dobře se také uplatňují u modelace a zvětšení rtů.

 

Metacrill

Trvalý injekční implantát s okamžitým výsledkem. METACRILL® je biokompatibilní s lidskou tkání, zůstane v místě aplikace, neobsahuje toxiny, proteiny ani alergeny, nevytváří granulomy, nenahmatáte ho a měl by vám vydržet víceméně po celý život. Permanentní výplňový materiál s těmito vlastnostmi na našem trhu ještě nebyl. Plastičtí chirurgové se ho někdy obávají, protože se jedná o cizorodý materiál, který se rozptýlí difúzně do tkáně a nelze ho odstranit. Když je používán v rozumné míře zkušeným chirurgem, komplikace jsou pak podle dosavadních zkušeností minimální. „Ideální je k výplním hlubších vrásek, k doplnění věkem atrofovaných oblastí obličeje, lze jím dotvarovat vzhled brady, nosu, lícních krajin,“ doporučuje MUDr. Kment. Lze jím vyhladit nerovnosti po liposukci, vylepšit vzhled vrchní části ruky poznamenané stářím a v neposlední řadě i doplnit objem prsů, zadečku nebo deformity hrudníku.

Připravila: Zuzana
Foto: archiv
28. 1. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků