Wellness

Jak efektivně hubnout

Sbírání lístečků

Snažíte se trvale zhubnout a pořád se nedaří? Určitě už jste vyzkoušeli nejrůznější diety, ale nic to nemění na skutečnosti, že když chcete shodit nadbytečná kila, je potřeba nejen zdravě jíst, ale také se hýbat.

To samozřejmě neznamená, že musíte denně intenzivně cvičit. Někdy i přílišná intenzita škodí. Chcete-li spalovat tuky, musíte se pohybovat v aerobní zóně. Při cvičení se máte příjemně unavit, nikoliv úplně odrovnat.

Pokud se chcete efektivně zbavovat podkožních vrstev tuku, je vhodné cvičit v aerobním pásmu tepové frekvence. V momentě, kdy je váš tep nižší, nebo vyšší, z tukových zásob energii nečerpáte. Při příliš vysoké tepové frekvenci spalujete zásoby cukru a vaše tělo se dostává do poplašného režimu, kdy je vystaveno nadměrnému fyzickému stresu.

Svou optimální tepovou frekvenci pro spalování tuku vypočítáte tak, že od čísla 220, což je maximální tepová frekvence, odečtete váš věk. Z tohoto výsledného čísla spočítáte 65-85 % a získáte rozmezí, ve kterém by se měl váš tep pohybovat.

Jednoduchou pomůckou, jak bez počítání zjistit, zda cvičíte v aerobním pásmu, je řeč. Měli byste být schopni během cvičení říct souvislou větu bez nadměrného lapání po dechu. Můžete si také pořídit tzv. sporttester, který měří tepovou frekvenci za vás.


Pravidelnost je základ hubnutí

Pokud chcete být fit a v dobré kondici, je důležitá pravidelnost! Proto do svého týdenního programu vtěsnejte alespoň tři sportovní aktivity. Stačí pokaždé hodinka a uvidíte, že se vám tělo záhy odvděčí. Pravidelné cvičení nejen pomůže při hubnutí, ale navíc vám dodá dobrou náladu i chuť hýbat se dál. Díky pravidelnému pohybu se skvěle zbavíte stresu, takže nebudete mít takovou chuť zahánět ho sladkostmi. Vyplaví se hormony dobré nálady, ale také prospějete vašemu kardiovaskulárnímu systému, čímž významně snížíte riziko infarktu a jiných civilizačních onemocnění.


Důležité doplňky při hubnutí

Iontový nápoj UNISPORT od Nutrendu

Iontový nápoj UNISPORT od Nutrendu

Před cvičením se snažte dvě hodiny nejíst. Pijte iontový nápoj UNISPORT, který navíc tělu dodá potřebné minerály. Na výběr je nepřeberné množství příchutí. Stačí 5 ml do půllitrové lahve s vodou. Pokud je hodně silný, tolik neosvěží. To budeme mít lahev s iontovým nápojem na hodně dlouho.

Carniform Shot

Carniform Shot

Při tělesné zátěži pomohou také cereální a müsli tyčinky, které jsou bohatým zdrojem sacharidů, a energie se z nich uvolňuje postupně. Důležitou složkou hubnoucích programů je L-karnitin, který podporuje využívání tuků jako zdroje energie, čímž pomáhá redukovat přebytečná kila. K osvědčeným přípravkům s L-karnitinem patří CARNITINE 1000, CARNIFORM SHOT v novém balení, který navíc obsahuje další podpůrné látky (kofein, arginin a synefrin). Pokud jdete běhat nebo cvičit večer, zvolte raději výrobek bez kofeinu. Po přípravcích s L-carnitinem se necítíme tak unavené a více se potíme. Hlavně, jsou-li to přípravky s obsahem kofeinu. To se potíte hned.


Většina žen dělá tu chybu, že přijímá nedostatej bílkovin. Pijte večer T-MEAL FRUITY, což je lahodný koktejl, který obsahuje vyvážený poměr bílkovin a sacharidů a navíc látky podporující snižování hmotnosti. Nám chutná čokoládová varianta. Je to i takové mlsání na večer.

T-Meal Bar

T-Meal Bar

Mezi jídly vám hlad zažene tyčinka T-MEAL BAR. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny, ale nízkému obsahu cukru, to je ideální svačinka.

Více informací najdete na www.nutrend.cz.

 

KP
Foto: iStock
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků