Krása

Jak odstraňovat chloupky: holení na mokro i různé druhy epilace

Sbírání lístečků

Není to složité, dokonce se s nimi můžete vypořádat jedna dvě – stačí jen vědět jak. Ať jsou chloupky světlé nebo tmavé, je jich hodně nebo málo, většina žen se jich touží zbavit. Metod existuje celá řada, většina žen pravděpodobně vyzkoušela holení na mokro a odstraňování chloupků pomocí epilačních strojků.

Holení na mokro

Holení na mokro je snad nejoblíbenější metoda, kdy se vyholují chloupky nohou, partií třísel a podpaží speciálním dámským holicím strojkem. Chloupky však neustále rostou, takže je nutné holení po několika dnech opakovat.

Několik tipů pro správné oholení

  • Před holením se osprchujte, po dvou až třech minutách v teplé vodě chloupky změknou a dají se lépe oholit.
  • K holení používejte speciální strojek určený pro ženy. Holení lépe zvládnete pomocí gelu pro dámské holení. Vytváří na pokožce tenký film, který usnadňuje klouzání strojku po pokožce a zabraňuje jejímu vysoušení.
  • Mýdlo nepoužívejte, vysušuje pokožku a ucpává holicí strojek.
  • Při holení používejte ostré čepelky, předejdete tak drobným rankám a podráždění pokožky. Na strojek netlačte a nespěchejte.
  • Po holení ošetřete pokožku tělovým mlékem nebo regeneračním balzámem, který zmírní případné podráždění pokožky a také ji zvláční.

Epilace pomocí strojků

Velmi často používanou metodou je také epilace pomocí strojků. Nejmodernější strojky jsou určené pro péči o celé tělo, mají různé nástavce na chloupky na nohách, tříslech, v podpaží i na obličeji, kombinují epilační i holicí hlavy, nástavce pro epilaci citlivých míst apod. Některé sady jsou speciálně určeny ženám a dívkám, které s epilací začínají. Tato metoda je totiž specifická tím, že epilační strojek vytrhává chloupky i s kořínky a ošetření může být pro některé ženy nepříjemné. Tato metoda epilace je velice efektivní, strojky dokáží zachytit i půlmilimetrové chloupky a pokožka zůstane hladká až po dobu čtyř týdnů. Navíc odborníci tvrdí, že opakovaným vytrháváním chloupky slábnou a řídnou. Starosti však můžete mít se zarůstáním chloupků. Proto je vhodná občasná krouživá masáž pokožky kartáčem nebo žínkou z lufy.

Depilační krémy a pěny

Některé ženy si oblíbily depilační krémy a pěny. Stačí přípravek nanést na pokožku, nechat jej působit a po několika minutách ho z pokožky smýt nebo setřít pomocí speciální plastové stěrky, houbičkou apod. Se zbytky pěny pak setřete i uvolněné chloupky. Je to metoda rychlá, ale nejprve raději na malém kousku kůže vyzkoušejte, jak vaše pokožka na přípravek reaguje.

Epilační vosky

Osvědčené je také používání epilačních vosků. Tato metoda se provádí zejména v kosmetických salonech, ale voskové pásky si můžete koupit i pro domácí použití. Její nevýhodou je bolestivost (jedná se o vytrhávání chloupků), proto se metoda většinou používá jen k ošetření nohou, popř. chloupků nad horním rtem.

Epilace laserem

Ojedinělým způsobem odstranění chloupků je epilace pomocí laserů, která se provádí na pracovištích estetické medicíny pod vedením lékaře. Laser ošetří velké plochy na kterémkoli místě lidského těla, ale je třeba počítat s tím, že se ošetření musí opakovat. Chloupky na těle se totiž v daném okamžiku nacházejí v různých růstových fázích a laser působí pouze na ty, které jsou právě ve fázi aktivní. Počet ošetření bývá individuální.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: MM beauty
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků