Medicína

Jak na ekzém

Sbírání lístečků

Před více jak sto lety se ekzémy vyskytovaly velmi zřídka. Jsou totiž problémem až moderní doby a souvisí s rozvojem civilizace. Vždyť v rozvojových zemích se ekzémy vyskytují mnohem méně často než v zemích vyspělých, kde nějakou formou ekzému či kožních vyrážek trpí až 20 % školou povinných dětí.

Jaké jsou tedy rozdíly mezi naším prostředím před sto lety či životními podmínkami v rozvojových zemích a prostředím ve vyspělých státech, které tyto ekzémy způsobuje?

Vlivy, které přispívají k ekzému

Především přijdeme do styku s velkým množstvím chemie. Je tu ale i daleko více toxických zátěží v ovzduší, které se postupně dostávají do lidského organismu, a dohromady začne tento „toxický koktejl“ způsobovat řadu civilizačních onemocnění. Záleží jen na tom, v jakých orgánech se ony toxiny usadí, zda se projeví alergií, bolestí hlavy nebo ekzémem. Ekzém nikdy nemá jen jednu, ale obvykle více příčin – toxinů, které se setkají v podkoží.

Pak jsme mnohem více vystaveni stresu. Vyvolává jej soutěživost, kterou mezi lidmi vytváří moderní vyspělá společnost. Paradoxně platí, že čím větší blahobyt, tím intenzivněji prožívaný stres. Když se stres promítne do podkoží, vznikne ekzém, když do vlasových cibulek, začínají vypadávat vlasy.


Klíčem k řešení ekzému je lymfatický systém

Lymfatický systém je čistícím orgánem pro lidské tělo. Funguje podobně jako kanalizace ve městě. Lymfatické cévy zasahují až do podkoží a jejich správná funkce je základním předpokladem toho, aby se zde toxiny nehromadily a nedocházelo tak k zánětům v podkoží a kůži. Základní myšlenka je tedy velmi jednoduchá. Složitější bylo vynalézt preparát, který spolehlivým způsobem přispěje k čistění lymfatického systému včetně všech jeho křižovatek – lymfatických uzlin – ale podařilo se! Tento účinek má přípravek Joalis Lymfatex, který patří k základním opěrným pilířům terapeuta, pomáhajícím při detoxikaci ekzému. Jen pro úplnost: podpůrným prostředkem k němu podávám preparát Joalis Ekzemex.

Zásadní je také znalost regionů kůže na lidském těle. Napoví totiž, který vnitřní orgán je třeba vyčistit, protože je moderní dobou stresován a přispívá ke zpomalení toku lymfy v jednotlivých částech těla. Tak například při ekzému na dlani je třeba ještě vyčistit srdce, při kožních problémech na hřbetu ruky směrem k palcům zase orgány plic a tlustého střeva. Kožní nedostatky mezi prsty na rukou (též na nohou) svědčí o prožívaném stresu v ledvinách atd.

Když se mě někdo zeptá, s jakými problémy se jako terapeut ve své poradně rád pracuji, na prvním místě uvádím kožní onemocnění a ekzémy. Úspěšnost detoxikačních kúr metody C.I.C. pomocí speciálních přípravků Joalis mi totiž pomáhá navazovat výborné vztahy důvěry s ekzematickými klienty.

 

Autor: Ing. Vladimír Jelínek
Foto: iStock
21. 3. 2017
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků