Wellness

Jak s kočárkem překonat sněhové závěje?

Sbírání lístečků

Čerstvá nadílka sněhu potěší snad každého. Kromě maminek, které se musí lopotit po klouzajících chodnících se špatně ovladatelnými kočárky. Co s tím?

Jak s kočárkem přežít sněhové závěje?

Snadno. Nechte kočárek doma! Proč se v zimní bundě a sněhulích ještě trápit s kočárkem, který je v zimě mnohem otravnější než kdykoliv jindy? Pokud vaše dítko už ťapká po svých, pořiďte mu boby nebo sáně a táhněte ho za sebou. Pokud máte doma ještě miminko, vsaďte na nosítka.


Šátky a nosítka: Usnadní vám život nejen v zimě

I když se šátky na nošení dětí zdají být trendem posledních let, ve skutečnosti se jedná o návrat ke starým tradicím. Vynález kočárku sice usnadnil všem maminkám život, ale na druhou stranu „odtrhl“ dítě z blízkosti matčina těla. Novorozenec vidí ostře jen na malou vzdálenost a z kočárku nevidí do matčiny tváře. Navíc necítí její teplo ani tlukot srdce, který je pro něj uklidňující.


Šátky na nošení dětí jsou stále oblíbenější, právě proto, že obnovují pouto mezi matkou a dítětem. Děti nošené v šátku bývají často klidnější a méně pláčou – protože nepotřebují pláč k upoutání matčiny pozornosti. Navíc díky šátku nemusíte řešit potíže spojené s přemisťováním kočárku po městě.


Přestože je nošení v šátku pohodlnější s méně vrstvami oblečení, pořád vám umožní mít volné obě ruce a většině maminek je to stále pohodlnější než samotný pohyb s kočárkem ve sněhu. A není divu – miminko nepotřebuje vrstvu dek, protože ho budete hřát vlastním tělem a můžete se vesele vydat na nákupy a obhlídnout třeba zimní výprodeje. A už nemusíte řešit, kam s kočárkem.


Vyzkoušela už jste nosítka či šátky? Dáváte jim před kočárkem přednost, nebo bez kočárku nedáte ani ránu?

 

Komerční prezentace
Foto: pinkorbule
27. 1. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků