Wellness

Jak se správně starat o kontaktní čočky

Sbírání lístečků

Potíže s očima nejsou rozhodně nic příjemného, což vám ostatně může prozradit téměř každý, kdo těmito problémy trpí. Pokud jste krátko nebo dalekozrací, musíte se holt smířit s faktem, že budete potřebovat brýle. Ty jsou ovšem v řadě případů poměrně nepraktické a ne vždy se hodí pro každodenní situace.

Pokud například rádi sportujete, budete muset počítat s tím, že vás brýle budou při vašich výkonech omezovat. Budou vám klouzat z nosu, mlžit se a zároveň bude hrozit velmi reálné riziko, že se snadno rozbijí. Zároveň se musíte smířit s tím, že vás brýle mohou omezovat v periferním vidění a to díky jejich obrubám. Nehledě na to, že se nadobro změní váš vzhled. Pokud už vám tedy lékař doporučil užívání nějaké optické pomůcky, není od věci zvolit nějaké elegantní a komfortní řešení, které vás nebude dennodenně omezovat.

 

Kontaktní čočky – pohodlné a moderní

Kontaktní čočky jsou výborný způsob, jak se vyhnout omezením, která přinášejí brýle. Díky moderním technologiím, kdy kontaktní čočky propouštějí k oku dostatečné množství kyslíku, ani nepoznáte, že máte v oku nějakou optickou pomůcku. Jejich aplikace je navíc velmi jednoduchá a po trošce cviku vám nebude dělat žádné problémy. Při nošení kontaktních čoček je však potřeba dodržovat několik základních pravidel.
 

Roztok na čočky Horien

Roztok na čočky Horien

Předně se řiďte veškerými doporučeními vašeho očního lékaře a optika, hlavně co se týče hygieny. Pokud máte čočky předepsané na měsíc s tím, že je můžete ponechat v oku až týden, určitě tuto doporučenou dobu nepřekračujte a dávejte si řádný pozor na její dodržování. Následky v podobě infekce nebo zánětu mohou být velmi nepříjemné a bolestivé, kolikrát musí přijít na řadu i ambulantní zákrok. Čočky pravidelně ukládejte do pouzdra spolu s čistícím roztokem, který z nich odstraní veškeré nečistoty. Pokud jsou vám v oku nepříjemné nebo vás pálí, okamžitě je vyndejte. Roztok byste neměli používat déle jak půl roku, po této době se značně sníží jeho čistící schopnost. Choďte k lékaři na pravidelné kontroly a konzultujte s ním veškeré problémy.

 

 

Pokud chcete více informací o kontaktních čočkách, navštivte webové stránky www.vasecocky.cz. Najdete zde mnoho užitečných informací a můžete se zde i poradit s odborníkem.

V nabídce najdete mnoho kontaktních čoček, které se liší různými parametry. Máte čočky na jedno použití, na týden, měsíc, dále čočky, které můžete nosit v kuse celý týden nebo i klidně měsíc, drahé i levné kontaktní čočky. S jejich správným výběrem vám jistě pomůže místní lékař nebo optik.

Internetový obchod Vašečočky.cz umožňuje i osobní odběr kontaktních čoček v Praze na třech pobočkách, stejně tak jako v jiných větších krajských a okresních městech. K dispozici je aktuálně celkem dvacet šest odběrných míst a toto množství je každý měsíc rozšiřováno.
 

Komerční prezentace
Foto: www.vasecocky.cz
30. 11. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků