Krása

Jak se zbavit 5 běžných kosmetických neduhů?

Trpí jimi téměř všechny ženy (a mnohdy i muži). Některé s nimi bojují úspěšně, další neúspěšně a jiné už bitvu vzdaly. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, možná právě na vás budou fungovat následující tipy. Za zkoušku rozhodně stojí.

1. Kruhy a váčky pod očima

Kruhy pod očima a váčky mají různé příčiny. Někdy se mohou objevovat v důsledku únavy či špatného spánku, jindy jsou na vině nedostatečný pitný režim, stres či proces stárnutí. Bohužel to může být také genetická záležitost.


Bojovat se sní ale dá. Místo neustálého zakrývání korektorem použijte v poslední době oblíbený krém Remescar, který snižuje otok. Okolí vašich očí bude vypadat svěže i po probdělé noci.


2. Zažloutlé zuby

Lidské zuby přirozeně nejsou zcela sněhově bílé. S věkem však dochází k tomu, že svou původní barvu ztrácí a čím dál více se blíží žlutému odstínu. Moc hezky to nevypadá, obzvlášť pokud máte bílou halenku a usmějete se, rozdíl je ihned patrný.


Za zázrak pro bílé zuby začalo být považováno obyčejné aktivní černé uhlí. Můžete si pořídit černou pastu s jeho obsahem nebo kartáček, avšak daleko levněji vyjde, pokud si pořídíte obyčejné tobolky černého uhlí v lékárně. Dají se cumlat nebo rozemlít na prášek, který nanesete na zuby kartáčkem.


3. Neustále mastné vlasy

Někdo má to štěstí, že si vlasy může umývat jednou za tři dny, jiní musí denně. Patříte-li do té druhé skupiny, nejspíš dobře víte, jak tím svým vlasům škodíte. Zbavujete je tím přírodních olejů, přispíváte k tvorbě roztřepených konečků, navíc vám rychleji vybledne barva.


Své vlasy musíte na méně časté umývání postupně navyknout. Překonat několik dnů vám mohou pomoci i suché šampony. Dnes už jsou jiné než kdysi, takže se nemusíte bát, že budete mít od prášku celou bílou hlavu. U nás jsou nejoblíbenější suché šampony značky Batiste, která mimo jiné nabízí i variantu v hnědé barvě pro všechny, kdo mají strach z bílého prášku. Podívejte se na www.batiste.cz a přesvědčte se.


4. Metličkové žilky na nohou

S metličkovými žilkami se potýká 80 % populace, ženy ale trápí dvojnásobně, protože vůbec nevypadají hezky, pokud si chtějí vzít sukni či šaty. Jsou to vlastně takové malé křečové žíly, ale daleko tenčí a nevystouplé. Zpravidla se objevují na lýtkách, stehnech, někdy i na obličeji. Bývají podmíněné geneticky, což ovšem neznamená, že by se s nimi nedalo nic dělat.


Troufli byste si tipnout, co mají metličkové žilky společného s kruhy a váčky pod očima? Za prvé nemá cenu je neustále zakrývat makeupem a za druhé na ně také platí krém od Remescaru, tentokrát ale musíte sáhnout po variantě přímo na metličkové žilky.


5. Akné

Akné je nepříjemné, ať je vám 15, nebo 30 let. Pupínky opět není příliš dobré neustále zakrývat vrstvou makeupu, obzvlášť teď v létě, kdy se na vás líčidla rozpouští. Proto s nimi zkuste bojovat. Lidé si chválí přípravky značky Sebamed, o nichž najdete více informací na www.sebamed.cz.


Všechny výše zmíněné neduhy mají své řešení, jen na každého platí něco trochu jiného. Pátrání po tom vašem určitě nevzdávejte, na trhu se neustále objevují nové produkty, tak proč je nevyzkoušet?

KP
Foto: kruhypodocima.com

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků