Medicína

Jak udržet klouby v perfektní kondici?

Sbírání lístečků

I vy byste měli vědět, že klouby patří mezi nevíce namáhané části našeho těla. Jsou vlastně v permanentním užívání. Následkem toho se poměrně rychle opotřebovávají a začínají bolet.

Objevují se také různé degenerativní poruchy jako je artróza, revma aj. Fakt je, že bolestivé klouby mohou člověka úplně vyřadit z běžného života. Na druhou stranu je ale možné poškození kloubů účinně předcházet. Hlavní zásady péče o klouby si představíme v tomto článku.

 

Co je třeba kloubům poskytnout 

Prvním základem úspěchu je přirozená a dostatečná kloubní výživa. Je třeba dodat do těla vitamíny, minerály a další potřebné látky. Pro správnou činnost kloubů je nesmírně důležitý kolagen, který je základní složkou kloubní chrupavky. Lidské tělo si umí vytvářet kolagen samo, ovšem postupem věku tato jeho schopnost ochabuje. Kvůli nedostatku kolagenu se ničí chrupavka a tím se zvyšuje bolestivost. Je tedy nutné zajistit kolagen na klouby v dostatečném množství. 

Gelatina Plus

Gelatina Plus

 

Upravený jídelníček a doplňky stravy 

Určitě je nutné, abychom všechny potřebné látky dostávaly do těla v průběhu celého života. Bolesti kloubů je možné předcházet pomocí jídelníčku. Aby klouby dostávaly vše potřebné, je třeba pravidelně konzumovat především ovoce a zeleninu, rybí maso (obsahuje omega3 mastné kyseliny) a mléčné výrobky, které obsahují vápník. Dostatečný přísun kolagenu mohou zajistit přírodní doplňky stravy

Přírodní doplňky stravy

Přírodní doplňky stravy

 

Kluby potřebují pravidelný pohyb! 

Klouby se potřebují hýbat, jinak by byly stále ztuhlejší a bolestivější. Kloubům velmi prospívají pravidelné procházky či plavání. Při těchto činnostech se totiž krásně protáhne celé tělo. Úžasná je také jóga či cvičení na míčích. Dejte si jen pozor na to, aby při cvičení nedocházelo k nadměrnému zatížení kloubů, to by mělo efekt zcela opačný.


Na závěr jedno varování: pokud vás klouby začínají bolet, rozhodně tento stav nepodceňujte a co možná nejdříve navštivte lékaře. Bolest může být příznakem mnoha různých nemocí jako je artróza aj. a čím dříve se začne léčit, tím lépe!

 

Komerční prezentace
Foto: oskarsalus.cz
23. 3. 015
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků