Wellness

Jak vybrat matraci pro alergika?

Sbírání lístečků

Každý člověk touží po zdravém, klidném a ničím nerušeném spaní.

Aby takový spánek měli také alergici, je nutné při výběru matrace do postýlky dodržet jistá kritéria, aby nedocházelo ke zhoršení alergie a spánek byl přínosný. Výběr matrace tedy hraje zásadní roli.

Každá matrace obsahuje nejen částečky prachu, ale také šupinky lidské kůže, čímž se postel stává pro roztoče přímo rájem. Běžné matrace se tak stávají pro alergiky nebezpečné. Naštěstí existují speciální matrace do dětské postýlky, které se vyrábějí zejména pro alergiky.

Výběr vhodné matrace

Bohužel nelze pořídit žádnou matraci, u které bychom se zbavili nadobro veškerých roztočů. Avšak můžeme vybírat mezi takovými, které výskyt roztočů minimalizují. Za kvalitní matraci lze považovat takovou, která je hypoalergenní, antibakteriální a odolná proti roztočům. Dále by měla být vhodná pro citlivou pokožku.

Materiál matrace

Při výběru ideální matrace pro alergika se zaměřte především na materiál. Existuje totiž mnoho tzv. kontaktních alergiků, kterým nevyhovují běžně používané materiály. Vybírejte proto mezi materiály, které jsou vhodně upravené a nedráždí pokožku při kontaktu.

Konkrétně doporučujeme vybírat mezi matracemi, které jsou vyrobené ze studené pěny nebo latexové matrace. Obě zmíněné lůžkoviny pro alergiky jsou velmi vzdušné, hygienické a bez přítomnosti jakýchkoliv alergenů.

Latexové matrace

Tyto matrace jsou vyrobené z latexu, což je zdravotně nezávadný materiál odolný proti plísním a bakteriím. Materiál je velice oblíbený díky své schopnosti perfektně odvádět vlhkost a také díky delší životnosti. Matrace z latexu jsou rovněž pružné, elastické a odolné proti deformaci.

Další výhody matrací:

• matrace z přírodního materiálu
• vzdušnost matrace
• skvělé termoregulační vlastnosti
• výborné ortopedické vlastnosti

Matrace ze studené pěny

Dalšími vhodnými matracemi jsou ty ze studené pěny. Tyto matrace totiž mají výbornou strukturu i složení, díky čemuž roztoči v ní nemohou přežít. Mezi další výhody patří výborná prodyšnost, elastičnost a skvělé ortopedické vlastnosti.

Vhodné povlaky na matrace

Dále se doporučuje k matraci pro alergiky pořídit také vhodné povlaky a chrániče matrací vyrobených ze speciálních látek. Tyto chrániče totiž mají za úkol ochránit samotnou matraci před znečištěním, tekutinám a tedy i proti bakteriím a roztočům. Díky pravidelnému používání zůstane matrace delší dobu čistá. V případě, že nechcete investovat do těchto povlaků, doporučujeme každý týden vybrat ložní prádlo a to alespoň na 60 ºC.

Pořízení vhodné matrace je jeden krok, avšak druhým krokem musí být správná hygiena a pravidelná péče o ni. Pokud se o matraci nebudete důkladně a pravidelně starat, tak ani sebelepší matrace nebude plnit svůj účel.

Komerční prezentace
Foto: Matrace Webstr
15. 1. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků