Wellness

Jak zdravě shodit kila?

Vyhýbáte se pohledu do zrcadla? Probíráte šatník kousek po kousku a dáváte z něj pryč všechny ty kousky, co jste tak rádi nosili, ale už se do nich neobléknete? Chce se vám nad tím brečet? Dost! Proč se tak trápit, když na sobě stačí trochu zapracovat a zhubnout? Pak si to všechno zase budete moci obléknout a do zrcadla se budete dívat s úsměvem.

Základem je dobře zvolit dietu

Když přijde na hubnutí, hned nás napadne, že budeme muset držet dietu, hladovět a trpět. Bohužel je to často rozšířený mýtus opřený o zkušenosti těch, kdo drželi některou z drastických diet. Jenže to tak vůbec být nemusí, hladovět při dietě rozhodně nemusíte. Jen si musíte vybrat tu pravou.

Příkladem diety, u které netrpíte hlady, je keto dieta

Jedna z nejoblíbenějších diet poslední doby je keto dieta, kterou mnozí nazývají i bílkovinnou nebo proteinovou dietou. Jejím základem je dostat tělo do stavu tzv. ketózy, při které snížíte příjem sacharidů na minimum a ve stravě je nahradíte proteiny.

Když začnete konzumovat méně sacharidů, tělo brzy vyčerpá jejich zásoby a bude muset hledat nový zdroj energie. Najde ho v tukových zásobách, které začne spalovat a vy začnete hubnout. Jenže jak konzumovat méně sacharidů, když jsou snad ve všem, co jíme? Zapomeňte na pečivo, sladkosti i nezdravé oleje, dejte přednost ořechům, semínkám, listové zelenině, nízkosacharidovému ovoci a dalším nízkosacharidovým potravinám.

Víte, že keto dietu si oblíbily i známé osobnosti? Slibuje totiž rychlý úbytek hmotnosti s minimálním úsilím, není zapotřebí ani trávit dlouhé hodiny v posilovně. Tím, že dojde ke ketóze a tělo spaluje tukové zásoby, se také zbaví tuku v partiích, kde je trápí nejvíce, například na bříšku, ve stehnech apod.

Důležitý je pohyb
Důležitý je pohyb

Podpořte snahu zhubnout i pohybem

K hubnutí patří jednoznačně i pohyb. To sice neznamená, že jen tak, z ničeho nic, bez přípravy, máte vyrazit do posilovny, sezením na gauči ale rozhodně ta kila navíc neshodíte. S pohybem je třeba začít pomalu a postupně zátěž zvyšovat. Pro začátek je fajn svižná procházka, plavání v bazénu, cvičení jógy nebo třeba projížďka na kole. Časem si třeba půjdete nejen zacvičit do fitness, ale i zaběhat.

Dodržujte pitný režim

Mnozí z nás se napijí jen když něco jedí, tím by ale pitný režim končit neměl. Pít je třeba po malých doušcích v průběhu celého dne, když se snažíte celé dva litry vypít najednou, kromě toho, že to vážně nejde, neuděláte dobře ani ledvinám. Ty pak vyloučí kromě škodlivin i látky, které potřebujete, navíc je to zatíží.

Zapomeňte na slazené limonády a džusy, den začněte sklenkou vody s citronem. Před každým jídlem vypijte sklenici čisté vody, abyste zaplnili žaludek. Vodu popíjejte i průběžně, rozloučit byste se naopak měli i s alkoholem.

Nezapomínejte ani na spánek

Spánek se v dnešní době podceňuje, většina z nás neřeší ani jeho délku, ani kvalitu. Přitom ho naše tělo ke správnému fungování potřebuje a při hubnutí to platí dvojnásob. Musí ale být kvalitní, ničím nerušený a dostatečně dlouhý. Když se nevyspíte, budete nejen unavení a bez nálady, ale také hladoví, takže toho pak sníte víc.

Náš tip na závěr: Nechcete si počítat kalorie ani trávit dlouhé hodiny v kuchyni? Vyzkoušejte českou dietu Ketomix.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Opravdové hubnutí
Zdroj fotografií: Opravdové hubnutí
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků