Wellness

Jak žít zdravě s pomocí přírody

Sbírání lístečků

Čím dál více lidí se v dnešní době obrací zpět k přírodě, snaží se žít zdravě a vybírají si, čím se budou stravovat. Je to jenom dobře, protože běžně prodávané potraviny pro náš organismus nejsou příliš zdravé.

Neobsahují mnoho výživných látek a u mnohých jejich umělých složek se spekuluje, že jsou zodpovědné za nejrůznější civilizační choroby. Jenže jak poznat zdravé jídlo?


Přejít na zdravou stravu není snadné. Člověka, který je zvyklý jíst „normální“ potraviny, fastfood, bílé pečivo, a když má chuť na sladké, vezme si čokoládu místo ovoce, to bude stát mnoho úsilí. Měli byste tedy být 100% přesvědčení, že jste ochotní obětovat trochu svého času a pohodlí. Proč?


Zdravá strava vám změní život

Budete se divit, jaký vliv má změna jídelníčku na celý váš život. Za prvé prospěje vašemu zdraví, což by měl být prvotní důvod, proč se do změny pustíte. Za druhé se vám dost možná podaří konečně shodit pár kil bez jojo efektu. Trvalá změna jídelníčku k lepšímu je totiž jasným receptem na hubnutí. Za třetí budete v životě šťastnější a spokojenější – už jen vědomí, že něco děláte pro své tělo, vám dodá dobrý pocit.


Začátky jsou složité

Začátky každé změny jsou těžké a při přechodu na zdravé stravování a životní styl tomu není jinak. Je tedy nejlepší se inspirovat od zkušenějších, přečíst si zdravé recepty, tipy na výběr potravin i nápady, jak se dají zužitkovat plody z vlastní zahrádky.


Všechny tyto informace najdete v novém moderním magazínu o zdraví Zdraviii.com. Je tam mnoho receptů, tipů na léčivé potraviny, rad ohledně pestré stravy, sportu a výživy. Časem objevíte osvědčené postupy, které vám budou vyhovovat, ovšem v začátcích je opravdu lepší hledat rady na specializovaných portálech, diskuzních fórech, facebookových stránkách a komunitách, kde se pohybují už zkušenější lidé.

A nezapomeňte, že zdravá strava neznamená úplný převrat v jídle, vynechání masa apod. Kolikrát stačí začít kupovat kvalitnější potraviny, zařadit do jídelníčku více ovoce, zeleniny, luštěnin apod. Každý může žít aspoň trochu zdravě.

KP
Foto: iStock
14. 7. 2017

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků