Wellness

Jak nám prospěje infrasauna: pomáhá snížit stres a podporuje lepší spánek

V čem je infrazáření výhodné? Podle specialistky na funkční medicínu Melissy Young, MD, přenáší infrasauna teplo do celého organismu. Svaly a klouby se prohřejí, záda a končetiny budou méně zatuhlé a současně toto teplo napomáhá při léčbě kožních potíží.

Ale to není všechno! Víte, že infrazáření také dokáže podporovat tvorbu endorfinů, kterým se říká hormony štěstí?

Jak nám prospívá

Podle Dr. Young jsou infrasauny obecně pro lidi příjemnější než klasické finské sauny. U tradiční sauny se teplota vzduchu pohybuje zhruba kolem 100 °C, kdežto v infrasauně jde o teploty zhruba do 60 °C. Rozdíl je jasný – lidé například s vysokým krevním tlakem nebo obézní jedinci by do klasické sauny patrně nešli, ovšem infrasaunu si už dovolit mohou. Rovněž bystě měli vědět, že tímto zářením do organismu proniká zrhuba 80 procent tepla, zbytek ohřívá okolí vašeho těla.

Dr. Young doplňuje, že v infrasauně se vám rozšíří cévy a zvýší se průtok krve a srdeční frekvence. Fyziologicky nastává podobný proces jako při cvičení. Zahřátí těla může pomoci snížit úzkosti,  stres i bolesti. Lidé, kteří mají problémy se spánkem, se v infrasauně lépe uvolní.

Skutečně pro každého?

Infrasauny nepotřebují v bytě velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou 104 x 87 centimetrů. Dají se instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 Vatů. Máte-li třeba i v panelovém bytě trochu místa navíc nebo zvažujete rekonstrukci, podumejte, zda si nepořídit také infrasaunu.

Podle svých pocitů

Infrasauna se bude rozheřívat několik minut, ty však můžete také využít a prohřívat se společně. Saunovat se doporučuje zhuba v rozmezí 25 až 30 minut, ale zkraje se nejprve řiďte vlastními pocity. Pokud vám dělá dobře kratší doba v infrasauně, nic se neděje. Po saunování si dopřejte vlažnější sprchu. Důležité je dostatečně pít.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: health.clevelandclinic.org/infrared-sauna-benefits/
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků