Krása

Kokos v kosmetice

V kuchyni jsme si ho oblíbili jako součást sladkých i netradičních slaných jídel, a což teprve v míchaných drincích! Ovšem tento pro naše končiny netradiční ořešák našel svoje uplatnění rovněž ve světě krásy.

A nejde jen o jeho typickou vůni, která nás láká. Díky obsaženým účinným látkám patří kokosový ořech ke stálicím, bez nichž se neobejdou mnohé kosmetické produkty.

Přírodní salon

Víte, že o blahodárných účincích kokosového mléka, oleje i dužniny se mohli přesvědčit například Indové už před mnoha tisíci lety? Tehdy sotva tušili, jak se bude v dnešní době uplatňovat jejich tradiční kokosák. Olej obsahuje zvláčňující a vyživující složky na pleť i vlasy. Proto se využívá při výrobě mnoha pleťových i tělových krémů, mycích gelů, mýdel, šamponů a kondicionérů. Co kokosový olej nabízí? Například vitamíny A, C a E, které zpomalují tvorbu vrásek a jsou užitečné při hojení drobných jizviček. Je bohatý na antioxidanty, které působí proti volným radikálům a zpomaluje stárnutí pokožky.

Pro každého něco

Možná jste si to už vyzkoušeli sami – když si nanesete na pokožku kokosový olej, velmi dobře se vstřebá a přitom zanechává opravdu jemný film. Díky tomu ho používají lidé se suchou pokožkou. Je vhodný také pro děti. Kokosový olej nabízí přirozenou formu ochrany za každého počasí – v zimě pohlídá vaši pleť, aby ji neponičil mráz a v létě zase slunce. Vyživí ovšem nejen pleť, ale také vaše vlasy, které se pak navíc budou krásně lesknout. Pokud začnete olej pravidelně používat po každém umytí, snáz pak vlasy rozčešete a navíc dopřejete výživu roztřepeným konečkům a současně vlasy zpevníte.

Hojí a zkrášluje

Kokosový olej je velice prospěšný i jako přípravek proti popáleninám, rovněž přispívá ke zjemnění pokožky, kterou trápí strie, a od věci nejsou ani zábaly rukou a nehtů, kdy se doporučuje olejíček vmasírovat do nehtového lůžka. Díky relaxačnímu působení se používá také jako olej při masážích.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.newdirectionsaromatics.com/blog/products/all-about-coconut-oil.html
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků