Medicína

Kůže dělá člověka

Sbírání lístečků

V písni Jaroslava Ježka se zpívá: „Je to pravda odvěká, šaty dělají člověka…“. Podle starověkých zásad čínských mudrců by se však mohlo zpívat spíše „Je to pravda odvěká, kůže dělá člověka…“. Kůže podle tradiční čínské medicíny se totiž řadí k základnímu orgánu – plicím. A ty jsou z  psychologického hlediska spojovány se sociální komunikací člověka, s touhou navazovat nová přátelství, mít zdravou sebedůvěru a vážit si sebe sama.

Však také plíce i kůže mají „nejblíže“ k okolnímu světu. Kůže (ač většinou schována pod šaty) je právě tou poslední tkání, která nás odděluje od okolí. Také vzduch, který se dotýká naší kůže, či jemný vánek, jenž ji na slunečné mořské pláži ovívá, je právě tím vzduchem, který za okamžik bude vdechnut do plic, aby okysličil tělesné pochody v organismu.

Ve své ordinaci detoxikačního poradce metody C.I.C. si uvědomuji, jak úzce souvisí kvalita kůže se sebevědomím člověka. Pocit, „jak člověk vypadá“ před okolím, je pro jeho sebedůvěru velmi důležitý. Do poradny přicházejí lidé s nejrůznějšími kožními problémy. Pokud jsou vidět na první pohled – vyskytují se buď na obličeji, nebo rukou – představují pro postiženého člověka potíž při navazování každého nového kontaktu, protože si je dobře vědom, že cizí osoba si jeho nedostatku okamžitě všimne. Kožní onemocnění skryté pod šaty se stává emocionálním problémem při převlékání do plavek, protože postižený je přesvědčen, že se před lidmi nemůže vysvléci, aniž by se okamžitě stal centrem pozornosti. To je bohužel pravda, v lepším případě vzbudí u přihlížejících soucit. Přitom ekzémy a akné jsou velice spolehlivě léčitelné metodou C.I.C. Někdy se zdá až neuvěřitelné, že preparáty Joalis dokážou příznivě působit téměř na každý ekzém. Pozoruji to již více než 10 let, zatímco klastická medicína tvrdošíjně zastává názor, že atopický ekzém je nevyléčitelný…
 

Joalis Respi Help

JoalisRespi Help

Ještě několik poznatků o pigmentaci kůže, to znamená o její schopnosti zdravě se na slunci opálit, podržet si snědost po několik měsíců a přitom se vyhnout případným doprovodným problémům, například melanomu. Uvedl jsem již, že podle čínské medicíny je základním orgánem souvisejícím s kůží orgán plic. V praxi to znamená, že chceme-li ovlivnit kvalitu kůže a schopnost její regenerace, je nutné pečlivě a systematicky po částech detoxikovat dýchací systém. Často i přesto, že dotyčný tvrdí, že nemá s dýcháním žádné problémy ani nemá pocit, že by jeho dýchací cesty nebyly v pořádku. Jde totiž o neviditelné toxiny, které se po miniaturních dávkách léta dostávají do organismu – u plic až do plicních sklípků. Zatím ještě nezpůsobují žádný medicínsky významný problém, pouze se promítají do psychické oblasti člověka a do kvality kůže. Připomeňme si toxické kovy, jejichž vstřebatelnost plícemi je zdaleka nejvýznamnější, významnější než jejich vstřebávání potravou. Banálnějším toxinem je obyčejný prach, tedy částečky čehokoliv ve velikosti menší než 2 mikrometry, který v konečném důsledku může zacpávat plicní sklípky, místa okysličování krve, a způsobovat tak sníženou schopnost plic přenášet kyslík do krve.
 

Joalis CutiHelp

JoalisCutiHelp

 Pod povrchem kůže se nacházejí specializované buňky, takzvané melanocyty, jejichž úlohou je zásobovat kůži pigmentovým barvivem hnědé barvy – melaninem. Melanin je fantastický pohlcovač elektromagnetického záření včetně ultrafialového, které „opaluje kůži“ a hlavně prostupem přes kůži tvoří volné radikály, jež pak v kůži poškozují další metabolické procesy. Melanin tedy chrání před tvorbou volných radikálů. Kvalitní melanin mohou produkovat pouze dobře fungující melanocyty v čisté, toxiny nezatížené kůži. A k tomu slouží preparát Joalis CutiDren, který se užívá spolu s preparátem Joalis RespiHelp, detoxikujícím plíce.


Říká se, že nejlepší afrodiziakum je snědá, zdravě opálená kůže. Přirozeně opálený člověk působí na své okolí sebevědomějším a méně frustrujícím dojmem než člověk pobledlý s kožními problémy…

Autor: Ing. Vladimír Jelínek
Komerční prezentace
Foto: iStock
19. 9.2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků