Krása

Kvalitní péče o poškozené vlasy – základ dokonalého účesu

Sbírání lístečků

Zdraví vlasů je pro vzhled vašeho účesu naprosto nezbytné. Co ale dělat, pokud máte vlasy poškozené, případně nejste úplně spokojena s jejich vzhledem? Naštěstí pro vás dnes existuje mnoho účinných řešení.

Vlasová kosmetika a kadeřnické potřeby pro péči o vlasy

Vlasovou kosmetiku a kadeřnické potřeby vám nemusíme představovat. Každá z vás totiž zná všemožné šampony, gely či tužidla, ale také kulmy, kulmofény anebo žehličky na vlasy. Jaké výrobky ale použít pro správnou regeneraci a péči o vlasy, které jsou poškozené, by už ovšem problém představovat mohlo. Zde je proto několik tipů.


Mastné vlasy:

Důvodů, proč se vlasy mastí, je hned několik. Existuje však také vícero řešení. Mezi nejúčinnější patří různé přípravky pro mastné vlasy jako např. regenerační balzámy, masky či šampony, při jejichž pravidelném používání tento problém eliminujete.


Suché vlasy:

Další poměrně častá komplikace. Vlasy mohou ztrácet pružnost a lesk mnoha způsoby, mezi něž patří i časté fénování. Na druhou stranu je fén záhodno používat, neboť vlasům neprospívá ani to, chodíte-li spát s mokrou hlavou. Co tedy dělat? Můžete např. vyzkoušet fén na vlasy s ionizací, který udrží uvnitř vlasů vodu.

Fén s ionizací

Fén s ionizací

 


Vlasy bez objemu:

Říkáte si při pohledu do zrcadla, že jsou vaše vlasy „zplihlé“? Opět netřeba zoufat. Můžete vyzkoušet kvalitní vlasovou kosmetiku, nicméně vám může pomoci i prostřihávání vlasů. K tomuto účelu si pořiďte efilační kadeřnické nůžky.

Efilační kadeřnické nůžky

Efilační kadeřnické nůžky

 


Pár slov na závěr:

Samozřejmě že vlasy mohou být poškozeny či působit nezdravě díky mnoha faktorům. Na vině mohou být různé civilizační vlivy jako špatná strava, stres nebo nedostatek času na péči, ale také vrozené predispozice. Jak je ovšem patrné z výše zmíněného, v současné době není správná péče o vlasy nijak složitá.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock, vlasy-kosmetika.cz
28. 5. 2018
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků