Krása

Laserová epilace zaznamenala velký krok kupředu

Sbírání lístečků

Jen málo oborů se vyvíjí tak rychle jako estetická medicína. Třeba zázračným laserem dnes umíme neinvazivně ošetřit takřka celé tělo. Dokáže omladit pleť, odstranit jizvy, strie nebo vás natrvalo zbavit otravných chloupků. A právě pokrokům v oblasti laserové epilace věnujeme následující článek.

Není epilace jako epilace

Trvalé odstranění chloupků klasickými metodami, jako je vosk nebo pinzeta, je takřka nemožné a hlavně nepohodlné. Jedinou spolehlivou cestou je tzv. fotoepilace, která rozkládá vlasové cibulky chloupků pomocí světelné energie a její následné přeměny na teplo. Fotoepilace se provádí 2 základními postupy: tzv. IPL nebo laserem. IPL neboli intenzivní pulsní světlo vysílá podobný paprsek jako laser a dlouho šlo o nejúčinnější metodu trvalé epilace.

Nyní jsou však na trhu i lepší přístroje. Laserová epilace v Praze se na nejlepších klinikách již delší dobu provádí výkonným diodovým laserem LightSheer Duet. Díky účinnějšímu paprsku a speciální koncovce zajistí opravdu trvalý efekt. Věnujte proto dostatek času výběru kliniky, která opravdu pracuje s kvalitním laserem – je to alfa a omega konečného efektu. Dobré ceny a výborný servis nabízí například Miracle Esthetic Clinic and Spa na Janáčkově nábřeží v Praze.


Unikátní patentované hlavice brání popálení a bolestivosti

Zcela bezpečnou a bezbolestnou epilaci zajišťují speciální koncovky neboli hlavice přístroje, z nichž laserové paprsky vycházejí. Nejmodernější lasery umožňují měnit velikost této hlavice podle ošetřované plochy. Například na nohy nebo záda použije specialistka unikátní hlavici, která díky vakuu odtlumí nepříjemný pocit z paprsku dopadajícího na pokožku. U citlivých, drobnějších partií – jako je obličej, podpaží nebo třísla – použije malou hlavici s unikátním samo-chladicím systémem. Díky němu neucítíte téměř vůbec nic.


K úplnému odstranění chloupků už stačí jen pár návštěv

Ty tam jsou doby, kdy bylo potřeba na kliniku docházet až 10x za měsíc, aby byly výsledky patrné. V případě odstranění chloupků laserem LightSheer Duet stačí jen 4-6 návštěv pro dosažení dlouhodobého efektu. U menších ploch to bývá ještě méně sezení.


Ošetření trvá jen pár minut

Spolu se zvyšující se výkonností laserů klesá potřebná doba ošetření. Jedno sezení zaměřené na záda nebo nohy dnes trvá maximálně 15 minut. Tato doba byla dříve výrazně delší, o nepohodlí u starších přístrojů nemluvě. Dnes je komfort na prvním místě: například na brazilskou depilaci bikin byly vyvinuty speciální kalhotky pro laser, takže nemusíte mít obavu z indiskrétnosti.


Epilovat je možné celoročně

Dávno neplatí ani mýty o tom, že se smí epilovat jen v období, kdy se neopalujeme. Chloupků se nyní můžete zbavit, kdykoli se vám zachce. Doporučuje se však 14 dní před ošetřením vyhnout intenzivnímu slunění, soláriím a samoopalovacím krémům. V létě je dobré používat pár dní předem na nechráněné partie, které plánujete podrobit laserovému ošetření, krém s vyšším ochranným faktorem. Jediné omezení platí i nadále pro mateřská znaménka a tetování: na ně se opravdu nesmí ani s nejmodernějšími přístroji.

Zlákala vás představa zbavení se otravného porostu na nohou, podpaží, horním rtu nebo jiných partiích? Podívejte se na ceník laserové epilace a objednejte se ještě dnes.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků