Wellness

Lázně: můžete získat i příspěvek od pojišťovny

Sbírání lístečků

Léčebný pobyt v lázních může být po dlouhé zimě skvělou vzpruhou pro tělo i pro ducha, zvlášť pokud se zotavujete ze zdravotních komplikací. Věděli jste, že lázeňskou péči vám může částečně nebo plně uhradit zdravotní pojišťovna?

Koupele, masáže, procházky po kolonádě. Lázeňské procedury mají blahodárný vliv na rekonvalescenci po nejrůznějších onemocněních a lékaři je proto často předepisují ke zlepšení stavu pacienta. Každé lázně se pak specializují na jiný typ obtíží.

Komplexní lázeňská péče

Pokud vám praktický lékař nebo specialista vystaví návrh na léčbu, můžete mít nárok na komplexní lázeňskou péči, která je poskytována v rámci pracovní neschopnosti. V takovém případě vám zdravotní pojišťovna hradí lázeňský pobyt kompletně včetně ubytování i stravy, ve výjimečných případech i s dopravou a doprovodem. Tento pobyt standardně trvá 21 nebo 28 nocí.

Příspěvkový pobyt

Druhou variantou je příspěvková péče, kdy pojišťovna hradí standardní léčení, zatímco ostatní výdaje za lázeňský pobyt si pacient hradí sám. Příspěvkové pobyty jsou v délce 14 nebo 21 nocí a čerpáte na něj dovolenou, nelze ho absolvovat v rámci pracovní neschopnosti.

To, jaký typ péče vám lékař navrhne, se řídí podle legislativních norem. Pokud si myslíte, že máte na lázně nárok, navštivte svého odborného lékaře anebo praktického lékaře. Pokud splňujete podmínky, lékař zpracuje Návrh na lázeňskou péči. Na stránkách ministerstva zdravotnicví najdete indikační seznam pro lázeňskou péči, který shrnuje podmínky lázeňské léčebně rehabilitační péče.

Připravila: Daniela Roubíčková

Zdroj informací: mzcr.cz, Lázně Libverda
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků