Tipy

Levandulové gelové náplasti

Trápí vás občas puchýřky a otlaky? Vyzkoušejte voňavé NexcareTM Gelové náplasti.

Trápí vás občas puchýřky a otlaky?

Vyzkoušejte voňavé NexcareTM Gelové náplasti. Během okamžiku vám pomohou od bolesti a navíc působí i preventivně. Už při vzniku pouhého červeného otlaku pomohou účinně předcházet vzniku puchýře.

Praktické transparentní zabarvení zajistí, že si jich nikdo ani nevšimne, takže jimi směle můžete ozdobit i nožku v letních páskových střevíčkách. Nejen proto, aby krásně voněly, ale též aby se vaší pokožce dostalo potřebného zklidnění, jsou napuštěny esenciálním levandulovým olejem.

Nové NexcareTM Gelové náplasti využívají metodu tzv. mokrého hojení. Jsou to hydrokoloidní náplasti, které ve srovnání s tradiční léčbou nabídnou rychlejší obnovu škáry a pokožky a zmírní i zánět a bolest. Výhodou používání hydrokoloidních náplastí je především okamžitá úleva od bolesti, podpora rychlého hojení a ochrana proti bakteriím z vnějšího prostředí, tedy riziku infekce. Oproti klasické náplasti tvoří bílý gel místo strupu, po nalepení okamžitě uleví od bolesti. Náplast je schopna odvést pot a nevznikne nehezká jizva.


Co jsou hydrokoloidy

Jsou to semisyntetické substance, schopné tvořit v kontaktu s vodou gel. Při kontaktu s exsudátem z rány hydrokoloidní částice gelovatí a tvoří tak podmínky vhodné pro proces hojení jak z hlediska vlhkosti, tak i pH. Hydrokoloidní vrstva v kontaktu s exsudátem (výpotek hnisu) z rány se sama stává tekutou a tvoří bílý gel místo strupu. Tento gel brání tomu, aby se náplast přilepila k ráně, a vytváří celý soubor podmínek urychlujících proces hojení.


Náplasti se prodávají se ve dvou velikostech. Ty menší mají tvar podobný klasické náplasti a hodí se například na puchýře na prstech. Větší náplasti mají trojúhelníkový tvar a využijete je skvěle například pro léčení puchýře na patě. 99 Kč za balení velkých hydrokoloidních náplastí po 5 ks. 89 Kč za balení menších náplastí po 6 ks. Výrobky NexcareTM jsou k dostání pouze v lékárnách a více informací o nich naleznete na www.nexcare.cz.

 

Připravila: Katka
foto: Nexcare
17. 5. 2012


Diskuze: příspěvků